Zagreb opet prejak za Splićane

Ante Zovko • ponedjeljak, 09.05.2011.

Kao i u Splitu, Zagreb je bez poteškoća dokazao kvalitetu i u Draženovu domu. U utakmici u kojoj su priliku dobila i trojica juniorskih europskih prvaka Mravi su slavili 83:70.

Split je odigrao drugu uzastopnu utakmicu u Draženovu domu u tri dana, ali nakon ove protiv Zagreba neće se vući nikakvi repovi. Mravi su se opet pokazali prejakima i mogli slaviti i uvjerljivije da nisu odmarali glavne adute kako bi priliku dali juniorima prvacima Europe.

Splićani su sasvim dobro parirali domaćima sve do završnice prvog poluvremena. Zahvaljujući ponajviše dobrim rolama Ivana Mimice i Ante Grgurevića, održavali su se na minimalnom zaostatku, a u jednom trenutku čak i poveli. Međutim, sve se promijenilo kad se standardno dobrom Žoriću priključio Mulaomerović, a pridodao se i nedovoljno zaliječeni Heytvelt. Mravi su odjednom napravili seriju 13:0 i završili poluvrijeme s 44:31 uz 14 Mulinih poena samo u prvih 20 minuta.

Ta serija pokazala se već početkom drugog poluvremena presudnom jer su Mravi iskusno održavali i povećavali prednost. Mulaomerović je nastavio sa sjajnom igrom pa je u 27. minuti tricom postavio 63:43.

Osiguravši pobjedu, Ivica Burić mogao je odmoriti neke od aduta. Žorić nakon 26 minuta nije ni ulazio u igru, a poštedu je dobio i Heytvelt. Zato su prilike dobili mlađi, Halilović, Bubalo i novopečeni europski prvaci Hezonja, Kraljić i Mavra.

Toni Katić najviše se trudio smanjiti razliku koja je na kraju pala na 13 razlike kad je Zagreb zaigrao s rezervnim, većim dijelom juniorskim sastavom.

Damir Mulaomerović protiv splitske je mladosti podsjetio i na svoje mlađe dane. Odigrao je 36 minuta (samo je Katić bio više na parketu, minutu više) i zabio 22 poena, od čega je dobar dio onih ključnih. Statistiku je podebljao s pet skokova i pet asistencija. Žorić je nešto ranije preselio na odmor pa se zaustavio na 14 poena (šest skokova). Odličan učinak polučio je i kapetan Simon s 18 poena i osam skokova. Heytvelt je imao osam poena i šest skokova.

Kod Splita mladi je Katić uz lekciju od Mulaomerovića ponio i 20 poena, četiri skoka i dvije asistencije. Mimica je većinu od svojih 14 poena ubacio početkom susreta. Po 11 su zabili Grgurević (10 skokova) i Mahalbašić (pet skokova).