Zabok konačno upisao pobjedu

Branko Barić • srijeda, 11.05.2011.

13. kolo bilo je sretno za košarkaše Zaboka koji su konačno stigli do prve pobjede u Ligi za prvaka. U Bedekovčini je uvjerljivo pao Borik unatoč izostancima važnih igrača...

Iako bez Leža, Lozančića i otprije ozlijeđenog Kraljevića, Zabok je protivi Borika bez većih problema prekinuo niz od 12 uzastopnih poraza u Ligi za prvaka. Domaćini su odlično ušli u utakmicu i poveli 11:4, no serijom 9-0 Borik se vratio u egal. Prvu četvrtinu ipak dobivaju Zagorci s 21:16, a tu prednost čuvaju i do velikog odmora na koji odlaze s vodstvom 31:24.

U nastavku momčad iz Zadra uspijeva zaprijetiti i smanjiti na 42:41, no krajem treće dionice Zabok radi ključnu seriju 8:0 za 50:41. Kada je Janković u posljednjoj dionici pogodio za prvu dvoznamenkastu prednost na utakmici (58:48), igra gostiju se potpuno raspala. Susret je okončan s uvjerljivih 76:56, a jedan od najvećih uzroka takvog poraza Zadrana svakako leži u očajnom šutu za tri poena (2/18).

Najefikasniji kod pobjednika bio je Peklarić sa 17 poena, najkorisniji Brnas s 15 poena i deset skokova, a vrijedi istaknuti i odličan učinak Perinčića od 11 poena i devet skokova. Na drugoj strani Šarlija je ubacio 14, a Škifić deset poena.