Borik prvi do NLB-ligaša

Branko Barić • ponedjeljak, 16.05.2011.

U posljednjem susretu regularnog dijela Lige za prvaka Borik je pobjedom osigurao najbolji plasman među ekipama koje nisu igrale NLB ligu. Iako su se veliki dio utakmice držali u egalu, košarkaši Alkara posustali su u posljednjoj dionici...

Tri i pol četvrtine gledatelji u Jazinama svjedočili su neizvjesnoj utakmici, a nakon toga Sinjani više nisu izdržali pa je pitanje pobjednika riješeno.

Iako su nakon prvih deset minuta gubili 19:16, odličnom drugom četvrtinom gosti su osigurali da prvo poluvrijeme protekne u njihovom znaku. Delaš ih je svojim poenima doveo u jednom trenutku do prednosti od čak sedam poena razlike (37:30), no Borik do velikog odmora smanjuje na minus tri (34:37).

Domaćini znatno bolje ulaze u drugo poluvrijeme i nošeni odličnim Šarlijom preuzimaju rezultatsku kontrolu nad susretom. Nakon tri četvrtine imaju 58:52, a serijom 13:2 sredinom posljednje četvrtine konačno prelamaju susret. Do svoje pete pobjede u natjecanju i petog mjesta na koncu su stigli rezultatom 81:64.

Šarlija je prvo ime susreta s 25 poena i devet skokova, a od suigrača pratili su ga Škifić s 15 i Petani s 13 poena. Najučinkovitiji na drugoj strani bio je Blajić s 15 poena i četiri skoka.