Svjetska liga: Na koljena bacili i Crnogorce

Ivana Jurica • srijeda, 22.06.2011.

I drugu prepreku na završnom turniru Svjetske lige u Firenci hrvatska je reprezentacija uspješno arhivirala. Nakon Australije koju je naša momčad pobijedila sa šest golova, ista je razlika bila i protiv Crne Gore, a rezultat je bio tek neznatno drugačiji. Bilo je 11:5.

Crna Gora – Hrvatska 5:11 (1:4, 2:2, 1:2, 1:3)

Crna Gora: Radić, Brguljan 1, Radović 1, Danilović 1, Vukčević 1, Tičić, Janović, Drašković 1, Klikovac, Brguljan, Petrović, Jokić, Ščepanović, trener: Petar Porobić.

Hrvatska: Pavić, Burić 2, Bošković 2, Dobud, Joković 2, Muslim, Karač, Bušlje, Sukno 2, Barač, Paškvalin 1, Obradović 1, Buljubašić 1, trener: Ratko Rudić.

Naša reprezentacija nastavlja s odličnim igrača u Italiji. Dva kola, dvije vrlo uvjerljive pobjede. Snagu hrvatske momčadi danas je osjetila i Crna Gora koja je, slično kao i Australija dan ranije, vrlo rano ostala praktički bez ikakvih šansi za pozitivan rezultat u utakmici.

Na isteku prve minute igre prednost Rudićevoj momčadi donio je Damir Burić. Crna Gora uzvraća preko Vukčevića. Novu prednost Hrvatskoj donosi Miho Bošković, a kraj četvrtine s dva gola obilježio je Maro Joković.

Hrvatska je tako s vodstvom od 4:1 ušla u drugu dionicu igre. Prvi gol u drugoj četvrtini postižu Crnogorci preko Draškovića, a na plus tri za naše vraća Fran Paškvalin. Do kraja prvog poluvremena još po jedan gol na svakoj strani: za Crnu Goru precizan je Danilović, a za Hrvatsku Sandro Sukno.

U drugo poluvrijeme Rudićevi su izabranici ušli također s tri gola razlike (3:6), prednošću koju su imali i nakon prve četvrtine. A stečena je prednost još narasla u preostale dvije četvrtine. Novi gol Sukna, a zatim i Obradovića Hrvatskoj je donio i do tada najveću prednost na utakmici (3:8). Radović je u posljednjoj minuti četvrtine smanjio na 4:8 uoči zadnjih osam minuta igre.

Naša reprezentacija nastavlja s odličnom igrom i u posljednjoj dionici igre. Buljubašić, Bošković i Burić matiraju na startu četvrtine crnogorskog vratara za najveću prednost na utakmici – 11:4. Do kraja utakmice Crna Gora uspijeva tek jednom zatresti našu mrežu, uspjelo je to Brguljanu.

Rudićeva momčad poslije još jedne odlične utakmice i pobjede ostala je jedina neporažena momčad naše skupine, a u sutrašnjem, posljednjem susretu u skupini igrat će s Kanadom (19 h).

Tablica:
1.HRVATSKA 2 2 0 0 +12 6
2.Crna Gora 2 1 0 1 -4 3
3.Kanada 1 0 0 1 -2 0
4.Australija 1 0 0 1 -6 0

• Obrisan korisnik22.06.2011. u 22:21
    Ugari već 4-5 godina ne žele igrati svjetsku ligu,zadnji put su igrali 2006 ili 7!!
  • narada10822.06.2011. u 22:18
    Stani malo, gdje su Madari? Zar je vaterpolo velesila prestala baviti se tim sportom? Nemojte mi reci "nisu se kvalificirali".
  • Obrisan korisnik22.06.2011. u 19:14
    Baš tako veliki poklon kladionice,znaju od prije da đetići igraju bez Zlokovića,Ivovića,Paskovića a pred meč im se i Janović povrijedio.Čini mi se Hrvatska-Srbija kao neizbježno finale,objektivno te 2 selekcije su najbolje,Crnogorci su ipak slabij pa i kad im se vrati navedena četvorka,strašno im... [više na forumu]