Srbija u sedmom finalu

Vedran Babić • nedjelja, 26.06.2011.

Protivnik domaćinu Italiji u finalu Svjetske lige u Firenci bit će reprezentacija Srbije, koja je potpuno nadigrala Sjedinjene Američke Države...

SAD - SRBIJA 5:8 (1:3, 0:2, 1:2, 3:1)

SAD: Moses, Varellas, Hudnut, Powers, Wright, Buckner, Beaubien, Azevedo (1), Bailey (2), Hutten, Smith (1), Mann, Alexander (1). Izbornik: Terry Schroeder

Srbija: Soro, Avramović, Gocić (1), Udovičić (2), Petković, D. Pijetlović (1), Nikić (1), Aleksić, Rađen, Filipović (1), Prlainović (1), Mitrović (1), G. Pijetlović. Izbornik: Dejan Udovičić

Konačan rezultat 8:5 ne pokazuje koliko je Srbija bila bolja i dominantnija od Amerikanaca. Srbi su utakmicu otvorili s 3:0, a na krilima raspoloženog vratara Slobodana Sore sredinom treće četvrtine poveli su 7:1.

Tada je uslijedilo malo opuštanje "Delfina" pa su Amerikanci serijom 4:0 smanjili na 7:5 tri minute prije kraja. Međutim, više nisu postigli ni jedan pogodak, a najbolji strijelac Srbije na turniru Filip Filipović za svaki slučaj zabija za 8:5 i potvrđuje plasman svoje momčadi u finale.

Inače, Srbiji je ovo sedmi finale Svjetske lige u zadnjih osam godina i u čak šest prethodnih navrata otišla je do kraja. S čak sedam osvojenih medalja oni su najuspješnija reprezentacija natjecanja, a ulog protiv Talijana, koji su 2003. osvojili svoju jedinu medalju (srebro), u nedjelju je velik - izravna ulaznica za Olimpijske igre u Londonu sljedeće godine.