Liga prvakinja - Skupina B, 6. kolo, 13.11.2011, 18:00 h
Podravka Vegeta 28:27 Viborg
Viborg

Podravka se oprostila pobjedom

Sportnet • nedjelja, 13.11.2011.

U Koprivnici u kojoj su do pobjede došle igračice Podravke i tako izbacile Viborg iz Lige prvakinja. Utakmicu je obilježila Sanja Damnjanović s deset pogodaka od kojih je devet postigla u prvom poluvremenu.

Podravka Vegeta – Viborg 28:27

Koprivnica, gledatelja: 2000 Suci: Radoslav Kavulic (Slovačka), Libor Skruzny (Češka)

Podravka: Žderić (16 obrana), Damnjanović 10, Gaće 5, Čović 3, Kožnjak 3, Litre 2, Tatari 2, Pušić-Koroljević 2, Dragišić 1
Trener: Neven Hrupec

Viborg: Pedersen (12 obrana), Bager Due (4 obrana), Skov 8, Jurack 7, Mikkelsen 5, Frafjord 2, Chebbah 2, Varzaru 1, Ahlm 1, Fisker 1
Trener: Martin Albertsen

Sedmerci: Podravka 5/6, Viborg 4/5
Isključenja: Podravka: 6 min. (Damnjanović, Horvat, Pušić-Koroljević); Viborg: 8 min. (2 Frafjord, Larsen, Chebbah)

Utakmica u koju su igračice Podravke ušle bez imperativa i bez pritiska domaće odlično počinju te u petoj minuti na krilima Damnjanović dolaze od vodstva od 4:0. Viborg svoj prvi pogodak postiže u sedmoj minuti utakmice. U redovima Kokica međutim, osim Damnjanović, u napadu nema raspoložene igračice te Viborg na polovici prvog dijela dolazi do prvog izjednačenja na utakmici. Nakon 15 minuta igre rezultat je 4:4. Do prvog vodstva na utakmici Viborg dolazi u 18. minuti, kada gošće odlično koriste igračicu više i prvi puta imaju dva razlike, 5:7.

Jedina raspoložena igračica u domaćem sastavu je i dalje Damnjanović, koja je postigla svih šest golova Podravke, a za novo izjednačenje pobrinula se Tatari prvim pogotkom na utakmici. Do kraja prvog poluvremena igra se gol za gol, a Viborg odlazi na odmor sa pogotkom prednosti zahvaljujući golu u zadnjim trenucima prvog poluvremena. Prvo poluvrijeme završava rezultatom 13:14, a obilježila ga je Sanja Damnjanović koja je postigla devet od trinaest pogodaka domaćih igračica.

Drugo poluvrijeme otvorile su gošće koje u prvom napadu odlaze na plus dva, no dvama vezanim pogocima s krila Podravka se vraća u egal.

Jedan od ključnih trenutaka na utakmici dogodio se u 40. minuti kada Podravka nadoknađuje dva pogotka minusa te s igračicom više odlazi na 19:17. U tim trenucima odlično brani Marta Žderić.

Na sredini drugog poluvremena Podravka dolazi do tri pogotka prednosti i trener gošći mora zvati minutu predaha, što međutim ne pomaže odmah, jer u 47. minuti utakmice Kokice po prvi put dolaze do prednosti od četiri pogotka razlike (23:19). Taj zaostatak igračice Viborga ipak uspijevaju smanjiti do zadnje minute u koju se ušlo rezultatom 27:26 i loptom za Podravku. Pogodak Kožnjak u zadnjoj minuti donosi veliko slavlje Kokicama i njihovim navijačima. Viborg u zadnjem napadu uspjeva zabiti gol ali nije bilo vremena za nešto više.

Utakmica završava rezultatom 28:27 za Podravku.

Iz Koprivnice: Tomislav Rukelj