Katastrofa Budućnosti, odlična Penezić

Marko Domljanović • nedjelja, 13.11.2011.

U posljednjim susretima u skupinama A i B vidjeli smo katastrofu Budućnosti na gostovanju kod danskog Midtyillanda, dok su Thüringer i Byasen podijelili bodove u utakmici za prestiž. Puno kompliciraniji bio je rasplet u skupini B gdje su tri ekipe imale po šest bodova, a na kraju se od natjecanja oprašta Viborg, upravo zahvaljujući porazu u Koprivnici.

Skupina A

Posljednje kolo su još u petak otvorile rukometašice Midtyillanda i Budućnosti. Iako su gošće iz Crne Gore imale maksimalan učinak u dosadašnjem natjecanju, u Danskoj je igrala samo jedna ekipa. Već na poluvremenu bilo je 19:10 za domaće igračice, a Budućnost je do kraja doživjela potpunu katastrofu. Nakon 22:16 u 42. minuti kreće uragan Midtyillanda i na semaforu na kraju svijetli ogromnih 34:20. Kao olakotnu okolnost rukometašicama Budućnosti može se uzeti da su u kadru imale samo jednu vratarku, ali teško da bi bilo kakva zamjena po tom pitanju bila od pomoći. Najbolja igračica domaćih bila je Kviesgaard sa sedam golova, a Jörgensen je dodala pet. Budućnost je u ovoj utakmici predvodila Stevin sa pet golova.

Vezane vijesti

U drugom susretu ove skupine Thüringer i Byasen podijelili su bodove nakon što su gošće na poluvremenu imale 12:15. Njemačke predstavnice u nastavku malo dižu tempo, prvenstveno zahvaljujući Nadgornaji koja je upisala deset zgoditaka i dolaze do krajnjih 28:28 i prvog boda u natjecanju. Alstad, Toumi i Andenaes upisale su pet golova za Norvežanke, a naša Marta Tomac dodala je jedan.

Tako na kraju prvo mjesto, unatoč teškom porazu, drži Budućnost, a uz nju dalje ide i Midtyilland. U osminu finala Kupa kupova ide Byasen, a europska avantura je završila za njemački Thüringer.

Skupina B

U skupini B tri su momčadi imale po šest bodova prije posljednjeg kola, a izravni konkurenti za prolaz susreli su se u Sloveniji gdje je Krim Mercator ugostio Larvik. Prvi dio prolazi u prilično izjednačenoj igri i na odmor se odlazi s rezultatom 11:11. U drugom dijelu razbranila se Cecille Leganger pa domaće igračice polako počinju zaostajati i Larvik dolazi do pobjede do 19:22. Najbolja u redovima pobjednika bila je Koren Rigelhuth sa sedam postignutih golova, a Sullan je dodala pet. U redovima slovenske ekipe najbolja je bila naša Andrea Penezić sa šest golova, Mavsar je dodala pet, a Kristina Franić tri.

Slovenke su unatoč porazu izborile plasman među osam najboljih ekipa, a na tome mogu najviše zahvaliti Podravki koja je pobjedom nad Viborgom poslala danske predstavnice u Kup kupova.