Oltchim ispred Itxaka

Vedran Filipović • nedjelja, 13.11.2011.

Dvije utakmice u skupini D rukometne Lige prvakinja odigrane su zbog prestiža dok je mađarski Györ pobijedio austrijski Hypo te potvrdio prvo mjesto u skupini C.

Oltchim i Itxako su i prije posljednjeg kola osigurali prolaz u drugi krug iz skupine D, a današnji ogled odlučio je da će Rumunjke u daljnje natjecanje s prvog mjesta. Španjolke su na poluvremenu imale prednost od dva pogotka, no u nastavku su postigle svega devet golova naspram domaćih 19. Konačan rezultat bo je 30:22 za Oltchim, nezaustavljiva je bila Ardean Elisei s deset zgoditaka dok je Özel šest puta bila precizna.

Kod gošći prvo ime bila je Cabral Barbosa sa sedam pogodaka, slijedila ju je Aguilar Diaz s pet dok je naša reprezentativka Maja Zebić s lijevog krila bila uspješna tri puta.

U drugom susretu iste skupine u Volgogradu su se ogledali domaći Dinamo te njemački Buxtehuder, a Ruskinje su slavile s 29:23 na krilima devet pogodaka Levine te šest Borščenko. Kod gošći nije bilo pretjerano raspoložene igračice, tek je Bülau postigla pet pogodaka, Melbeck četiri te je bilo nekoliko igračica sa po tri pogotka. Dinamo je tako ostao na trećem mjestu sa šest bodova dok Buxtehuder nije osvojio niti jedan.

U jedinom susretu odigranom u skupini C Mađarice su bile efikasne protiv Austrijanki, Hypo se s minusom od devet golova vratio u Beč. Györ je kontrolirao tijek susreta od prve minute, na poluvrijeme se otišlo sa 17:12 da bi konačan rezultat bio 37:29. čak 12 golova je postigla Jovanka Radičević, četiri manje Brazilka Amorim, a Görbicz je sedam puta bila uspješna.

Za gošće je Ana Paula Rodrigues zabila deset golova, a zanimljivo je da su Brazilke u austrijskoj momčadi postigle 26 od 29 golova! Iz skupine C u drugi krug natjecanja tako su se plasirali mađarski klub te Metz, Randers je treći, a Hypo posljednji.