Prvo slavlje vaterpolista

Tea Lokas • ponedjeljak, 16.01.2012.

Lov na četvrtu medalju na Europskom prvenstvu hrvatska vaterpolska reprezentacija započela je zadovoljavajućom izvedbom protiv Rumunja. Uz lagano opuštanje u posljednjih osam minuta, ipak su Hrvati izborili uvjerljivu pobjedu od 10:7...

Hrvatska - Rumunjska 10:7 (2:1, 3:2, 2:1, 3:3)

Europsko prvenstvo, Eindhoven
Skupina B, prvo kolo
Gledatelja: 400
Suci: Emanuel Taylan (Turska), Filippo Gomez (Italija)

Hrvatska: Pavić, Burić 1, Bošković 3, Dobud, Joković 1, Muslim, Karač, Bušlje 1, Sukno 2, Barač 1, Paškvalin 1, Obradović, Buljubašić. Izbornik: Ratko Rudić.

Rumunjska: Stoenescu, Radu 1, Negrean, Diaconu, Iosep 1, Busila 1, Matei, Chioveanu, Goanta, Georgescu 2, Ghiban 1, Kadar 1, Dragusin. Izbornik: Ištvan Kovacs.

Igrač više: Hrvatska 7/12, Rumunjska 4/10
Peterci: Hrvatska 0, Rumunjska 0

U prvu četvrtinu Rudićevi izabranici ušli su naoko neopterećeno, s par promašenih udaraca za zagrijavanje, ali i s dva realizirana pogotka. Prvo je Bušlje Rumunje dodatno kaznio za isključenog igrača, zatim su Burić i Barač pokušali povisiti rezultat, no to je uspjelo tek Boškoviću, koji ubacuje za 2:0.

Do kraja prvog dijela Iosep je razveselio Rumunje prvim pogotkom, a odmah po nastavku Ghiban ih je doveo do izjednačenja (2:2). Joković je u sljedećem napadu u nedostatku vremena na brzinu pucao, no nes(p)retno je lopta završila u rukama rumunjskih obrambenih igrača.

U sljedećih par minuta Hrvatska se odvojila na dva pogotka prednosti, i to lukavom varkom Paškvalina i Boškovićevim topovskim udarcem. Busila je za Rumunjsku vratio na minus jedan (4:3), ali ne zadugo.

Bošković se ponovno uzdiže i skida paučinu iz istog kuta kao i u prethodna dva šuta te uz pomoć dobre obrane na kraju prvog poluvremena na semafor zapisuje 5:3.

Treća četvrtina započinje Baračevim prvijencem za 6:3 i Pavićevim skidanjem lopte s crte. Kadar je iskoristio lošu postavu obrane da zabije za 6:4, no od tog trenutka do kraja trećeg dijela hrvatska obrana i vratar odradili su odličan posao. Sukno se pobrinuo da zaključi taj dio susreta, kao i da započne posljednjih osam minuta u stilu (8:4).

Period opuštenosti hrvatske reprezentacije počinje pogotkom Georgescua za 8:5, a zahvaljujući još jednom njegovom realiziranom udarcu i golu Radua za 8:7, Rumunji su uzrokovali kratkotrajnu krizu kod Rudićevih. Stvar je popravio Joković, a vratio na solidnu razliku Burić na asistenciju Boškovića (10:7). Dubrovčanin je bio naš najbolji strijelac s tri pogotka u mreži rumunjskog "čuvara mreže".

Sve u svemu, odigrana je jedna utakmica na razini, prilagođena protivniku kao što je Rumunjska. Krivi korak na startu je izbjegnut, a sada dolaze značajno jači testovi za hrvatsku reprezentaciju.

• Obrisan korisnik17.01.2012. u 02:59
    Spanija je odlicna reprezentacija, meni samo nije jasno jel utakmica bila tesna zato sto Srbija nije usla jos u zeljenu formu ili su ovi napredovali. Ali kao sto kaze ovaj decko dole...treba ih slomiti u prvoj jos da oni jure rezultat jer nisam siguran da su sposobni da se vrate posle 2-3 gola... [više na forumu]
  • narada10816.01.2012. u 19:57
    @Dario, slazem se, ma da je to "busenje" bilo iskljucivo zbog "darezljivih" Njemaca kroz ciju obranu su Crnogorci mogli pucati izvana kako god su htjeli. Ili jos bolje ravno u golmana, kao da ga nije bilo. Al' bit ce tvrdo i sa Spanjolcima, koje treba sto prije u tekmi slomiti (kako su to Srbi... [više na forumu]
    narada108
  • Obrisan korisnik16.01.2012. u 18:07
    gledao sam vec 2 tekme i ovu LENu treba zagasit..neznam samo di nadju ove suce...pa ni ovima sta igraju nije jasno sta sude a kamo nekome sta gleda...nisu nikog pokrali al seru na obe strane, iskljucenja bez razloga milijon...uzas
  • Obrisan korisnik16.01.2012. u 17:32
    Protiv CG,mora se puno,puno bolje,Đetići su nabrijani do neba zbog jako loših nastupa na zadnja 3 takmičenja,danas su nabušili Njemačku sa 6 razlike!!
  • Obrisan korisnik16.01.2012. u 17:29
    Bravo Barakude!Važna pobjeda na početku prvenstva. U četvrtak će gorjeti Eindhoven :-)