Grci nadigrali susjede

Tea Lokas • utorak, 17.01.2012.

Nakon uspješno otvorenog Europskog prvenstva u Eindhovenu, i Makedonija i Grčka tražile su drugu pobjedu u skupini A. Drugog dana, u međusobnom okršaju, Grčka je polučila uspjeh...

Makedonija - Grčka 6:10 (0:2, 1:3, 1:1, 4:4)

Eindhoven, bazen "Pieter van den Hoogenband"
EP, drugo kolo skupine A
Suci: Radoslaw Koryzna (Poljska), Jaume Teixido (Španjolska)

Makedonija: Perčinić (7), Mišić 2, Dimovski 1, Ranđić 1, Benić 1, Milanović 1, Mišić, Kalinić, Ivović, Petrović, Letica, Janevski, Računica, Vuksanović, Kalinić, Krečković.

Grčka: Karampestsos (5), Miralis 4, Theodoropoulos, C.Afroudakis, Mylonakis 1, Delakas, G.Afroudakis, Ntoskas 3, Fountoulis 1, Kokkinakis 1, Mourikis, Tsalkanis, Voulgarakis.

Igrač više: Makedonija 2/7, Grčka 1/6
Peterci: Makedonija 2/2, Grčka 4/4

Utrka za pozicije u skupini A nastavila se i drugog dana Europskog prvenstva. Na otvaranju je Makedonija slavila nad Turskom, a Grčka nad domaćinom, Nizozemskom. U dvoboju tih dviju reprezentacija bolja je bila Grčka, slaveći rezultatom 10:6.

Susret se mogao podijeliti u dva perioda, onaj kada Makedonija nije imala što tražiti protiv Grka te drugo poluvrijeme, kada su se probudili Makedonci i igrali ravnopravnu partiju s protivnikom.

Na kraju prve četvrtine rezultat je bio 2:0 u korist Grčke, a do konca prvog poluvremena Makedonci su uspjeli upisati samo jedan pogodak (5:1). Predvođeni Mišićem, Makedonci su u trećem i četvrtom dijelu djelovali kao ravnopravan protivnik, ali bez prijetnje po konačan ishod, koji se zaustavio na 10:6.

Najefikasniji pojedinac na utakmici bio je Grk Miralis sa četiri postignuta pogotka, dok je tri imao njegov reprezentativni kolega Ntoskas.

Važna pobjeda za Grke, koji će u trećem kolu ići na slabašne Turke, dok će Makedonci pokušati napraviti čudo protiv u ovoj skupini najjačih - Mađara.