Španjolci do prvih bodova

Marko Domljanović • utorak, 17.01.2012.

U vrlo zanimljivom i sadržajnom obračunu reprezentacija koje su u jučerašnjim susretima upisale poraze, Španjolska je protiv Rumunjske upisala prvu pobjedu. Nakon potpuno izjednačenog prvog dijela, Španjolci su početkom treće dionice pobjegli na dva gola prednosti što se pokazalo kao nedostižna prednost za njihove protivnike.

Španjolska - Rumunjska 12:10 (4:4, 3:3, 3:2, 2:1)

Eindhoven, Europsko prvenstvo, 2. kolo skupine B
Suci: M. Bianchi (ITA) i A. Bervoets (NIZ)

ŠPANJOLSKA: Aguilar, García, Mallarach 4, Sziranyi, Molina 3, Minguell 2, Gallego, Espanol 1, Vallés, Perrone 1, Pérez 1, García, López-Pinedo

RUMUNJSKA: Stoenescu, Radu 2, Negrean 2, Diaconu 1, Iosep 1, Matei 2, Chioveanu, Goanta, Georgescu 1, Ghiban 1, Kadar, Mihai

Utakmica je započela petercem kojeg Aguilar brani Negreanu, ali to nije spriječilo Rumunje da malo kasnije preko Radua ipak dođu do vodstva. U nastavku četvrtine s jedne strane raspucali su se i jedni i drugi i to sa svih pozicija pa je do kraja četvrtine palo ukupno osam zgoditaka od strane sedam različitih igrača (samo je Matei zabio dva) za 4:4 nakon prvih osam minuta.

Visokim tempom nastavilo se i u drugoj četvrtini jer je Molina nakon malo više od dvije minute doveo Španjolce u vodstvo, a Rumunji odmah uzvraćaju golom Radua s igračem više. Malo kasnije Španjolska je opet u zaostatku jer je pogodio Negrean, ali Mallarach vraća stvari na početak. Do kraja poluvremena Iosep i Minguell zabijaju s igračem više pa se na odmor odlazi sa 7:7.

Treću četvrtinu puno bolje počinju Španjolci i golovima Minguella i Moline (peterac) brzo bježe na dva pogotka prednosti. Rumunji zatim koriste igrača više, ali Španjolci opet vraćaju rezultat na dva razlike. Četvrtinu zaključuje Negrean lijepim lobom preko Aguilara što ipak ostavlja Rumunjima nadu uoči posljednjih osam minuta.

Prva polovica posljednje dionice protekla je u velikoj borbi koja nije donijela niti jedan pogodak. I jedna i druga momčad su griješile u svojim napadima, a tek su dva uzastopna igrača više sredinom četvrtine bila dovoljna Španjolcima da preko Mallaracha konačno postignu pogodak. Međutim, Diaconu već u idućem napadu odličnim udarcem smanjuje na 11:10 pa susret ulazi u neizvjesnu završnicu.

U njoj se još jednom ukazao Mallarach koji minutu i pol prije kraja postiže još jedan pogodak s igračem više za konačnih 12:10 i novi poraz rumunjske reprezentacije.