Rumunji bez ideja

Ana Legradi • četvrtak, 19.01.2012.

Posljednji susret trećeg kola skupine B Europskog vaterpolskog prvenstva u nizozemskom Eindhovenu donio je ogled između Rumunjske i Crne Gore. Iako su Rumunji nakon poluvremena bili u dobroj prilici izjednačiti ukupan rezultat, nisu se maknuli od ranog zaostatka od tri gola te na kraju upisali poraz od 8:11.

RUMUNJSKA - CRNA GORA 8:11 (2:5, 2:3, 1:1, 3:2)

Eindhoven, plivački stadion "Pieter van den Hoogenband"
Europsko prvenstvo, skupina B, 3.kolo
Gledatelja: 300

Suci: Emanuel Manol Taylan (Turska), Filippo Gomez (Italija)

RUMUNJSKA: Stoenescu, Radu 3, Negrean, Diaconu, Iosep 1, Busila, Matei, Chioveanu, Goanta 1, Georgescu 1, Ghiban 2, Kadar, Dragusin. Izbornik: Istvan Kovacs.

CRNA GORA: Radić, Šćepanović, Brguljan 1, Pasković 1, Petrović, Klikovac, Radović 2, M. Janović 3, N. Janović, Ivović, Zloković 2, Gojković 2, Jokić. Trener: Ranko Perović

Crna Gora je u susret ušla smireno i nakon četiri minute igre upisala tri gola prednosti, od toga dva s igračem više. Nakon toga je uslijedio prvi gol Rumunja preko Radua.

Do kraja prve četvrtine raspucao se Mlađan Janović i s dva pogotka donio Crnogorcima prednost od četiri gola. Ipak, Ghiban je u posljednjoj minuti smanjio prednost, da bi na početku druge četvrtine Goanta pogodio za 5:3.

Pogocima Radovića s igračem više i Gojkovića izabranici Ranka Perovića vratili su uvjerljivu prednost. U trećoj četvrtini je svaka momčad upisala po jedan pogodak. Prvo je Radu savladao golmana Ščepanovića, da bi Gojković povisio na 9:5. U posljednjih osam minuta Rumunji su bili bolji s 3:2, a reprezentacija Crne Gore je na kraju slavila s 11:8.

Momčad stratega Perovića u subotu očekuje važan susret sa Španjolskom, koja je do sada upisala dva poraza.