Rutinska pobjeda Italije nad domaćinima

Ivana Jurica • četvrtak, 19.01.2012.

Drugu uzastopnu pobjedu ostvarili su vaterpolisti Italije na Europskom prvenstvu. Poslije Turske (imaju i poraz od Mađara), Talijani su s 14:6 pobijedili domaćine Nizozemce koji i dalje ne znaju za pobjedu pred svojim navijačima.

Italija – Nizozemska 14:6 (3:2, 4:2, 5:1, 2:1)

Italija: Pastorino, Perez 2, Gitto, Figlioli 2, Giorgetti 5, Felugo 1, Figari, Gallo 1, Presciutti, Fiorentini, Aicardi 3, Lapenna, Volarevic. Trener: S. Campagna.

Nizozemska: Stil, De Bruijn, Kramer 2, Gerritse, Gielen, Lindhout, Gottemaker 2, Frauenfelder, Verweij, Spijker 2, Thomas Lucas, Matthijs Lucas, Stegman. Trener: Aantjes.

Točno jedna minuta i jedna sekunda trebala je proći da bi došlo do promjene na semaforu: poveli su domaćini golom Gottemakera iz peterca. Italija uzvraća preko Aicardija dva puta za svoje prvo vodstvo na utakmici. Spijker izjednačava rezultat, ali samo za kratko: Figlioli je iz daljine svojoj momčadi donio vodstvo od 3:2 u šestoj minuti, a bio je to ujedno i rezultat nakon prvih osam minuta igre.

Prvo vodstvo od dva razlike Italija je ostvarila u devetoj minuti nakon što je Giorgetti realizirao peterac, a već u sljedećem napadu, u posljednjim trenucima, u strijelce se prvi put upisao i Felugo za 6:3. Drugi gol Spijkera, ovog puta s igračem više, ponovno donosi radost domaćim navijačima na tribinama. Imaju Nizozemci i još jedan napad s igračem više za smanjenje za minus jedan, ne koriste ga, a kazna stiže na drugoj strani preko Galla. Na 6:4 smanjuje Gottemaker, a iz velike daljine Perez je precizan za 7:4 što je bio i rezultat na poluvremenu.

Lijepu akciju s igračem više koju je u pogodak pretvorio Perez odigrali su Talijani na startu drugog poluvremena. Za najvećih plus pet (9:4) pogodio je Figlioli iz peterca. Prvi nizozemski gol u nastavku postiže Kramer. Do kraja treće četvrtine prednost Italije narasla je na 12:5.

U zadnjoj su četvrtini momčadi postigle malo golova: Italija dva, a Nizozemci jedan, a upravo taj gol koji je postigao Kramer, nesumnjivo je bio i najljepši gol na utakmici, za konačnih 14:6.

U sljedećem kolu Italija igra s Makedonijom, a Nizozemska s Turskom.