Stevanović i mlađi brat Valčić odveli CO Zagreb u četvrtfinale Kupa Hrvatske

Iz Kutije šibica:Zvonka Keliš • srijeda, 05.03.2014.

Rukometaši CO Zagreba ove su srijede zaigrali i u osmini finala Kupa Hrvatske koja im je u njihovu Kutiju šibica dovela starog znanca, ekipu Umaga. Iako su gosti u prvome dijelu dvoboja pružali dobar otpor hrvatskome prvak, branitelj naslova osvajača Kupa u nastavku je ubrzao ritam te uvjerljivo stigao do četvrtine finala natjecanja.

CO Zagreb - Umag 31:23 (12:11)

Osmina finala Kupa Hrvatske
ZAGREB - Kutija šibica; Gledatelja: 150
Suci: Hunjadi/Zečević (Zagreb)

CO Zagreb: Stevanović (16 obrana), Mudrinjak (1 obrana); Mihić 4, Brozović 1, Stepančić 6, Matulić 5, Šprem 3, Čorić 1, Šebetić, Horvat, Šušnja, Šandrk, J. Valčić 7, T. Valčić, Tokić 1, Vuglač 3
Trener: Boris Dvoršek

Umag: Milinković (7 obrana), Burnić (4 obrane); Ravnić 2, Gadža 4, Lovrić, Vučko 1, Bošnjak 5, Jerković 4, Stapar 4, Beliga, Merhar, Jotić 3
Trener: Boris Lisica

Sedmerci: CO Zagreb: 2/5; Umag: 2/2
Isključenja: CO Zagreb: 6 min.; Umag: 4 min.

Hrvatski rukometni prvak ove je srijede krenuo i u hrvatsku rukometnu borbu, točnije, zakoračio je u osminu finala Kupa Hrvatske u sklopu koje je u svojoj Kutiji šibica dočekao ekipu Umaga. Momci Borisa Dvoršeka tako su nakon europskih i regionalnih obaveza i lova na obranu naslova regionalnog prvaka krenuli i u obranu naslova osvajača Kupa Hrvatske.

Trener CO Zagreb u dvoboj s Umagom poslao je iskusnog vratara Ivan Stevanovića među vratnice, dok su se u obrani ispred njega našli Jerko Matulić, Mario Vuglač, Leon Šušnja, Josip Valčić, Josip Šandrk te Lovro Šprem. Utakmicu su, pak, s tribina zagrebačke dvorane pratili ozlijeđeni Stipe Mandalinić, Sandro Obranovićte Filip Ivić, kao i lijevo krilo Antonijo Kovačević koji se ovoga puta nije našao u sastavu.

U prvi napad u susretu krenuli su gosti koje vrlo dobro sprječava domaći blok, no na suprotnoj strani odmah potom pogodak ne uspijeva postići Šandrk. Efikasni su, međutim, Umažani u sljedećem napadu u kojem gostujućih 1:0 postavlja bivši Zagrebaš Lovro Jotić. S linije sedam metara tada biva uspješan i Zagrebov Jerko Matulić te je stoga vrijeme za igru gol za gol.

Nakon 2:2 domaća je momčad počela ubrzavati ritam, siguran je među vratnicama bio Stevanović i serijom 3-0 CO Zagreb se odvaja na 5:2. Čuvali su Zagrebaši svoju prednost i u nastavku, no lagano se opuštaju u samoj završnici u kojoj Umag prvo stiže na minus jedan (8:9) da bi ubrzo pogocima Ante Gadže i Tomislava Bošnjaka poravnao rezultat na 10:10. Do kraja prvoga dijela Dvoršekovi su se momci uspjeli vratiti u prednost te na predah odlaze s minimalnih 12:11.

Nastavak susreta lijepo otvara Luka Stepančić koji odvaja CO Zagreb na 13:11, dok Teo Stapar na suprotnoj strani ubrzo vraća svoju ekipu na novih minus jedan (13:14). No, razigrali su se tada Zagrebaši, siguran je i Stevanović, kao i nanovo Stepančić, ali i mladi Lovro Mihić, koji odvode regionalnog i hrvatskog prvaka na odličnih 20:15.

U narednim minutama dvoboja Zagrebaši predvođeni svojim vratarem nastavljaju graditi prednost, a iako se trudi Umag ne uspijeva sustići svog suparnika. Odlaze tako domaći rukometaši 22:16, ali i 27:18 stoga priliku na terenu dobivaju i mladi vratar Matej Mudrinjak koji ubrzo upisuje i svoju prvu obranu, dok je u napadu odmah potom siguran još jedan Zagrebov mladić Robert Tokić koji postavlja domaće vodstvo 29:20, dok na koncu CO Zagreb upisuje uvjerljivo slavlje 31:23 vrijedno četvrtfinala Kupa Hrvatske.