Cibona - Borik: Lagan posao za "cibose"

Bojan Poturica • srijeda, 16.05.2007.

Susret 12. kola A-1 Lige za prvaka u Domu Dražena Petrovića bio je sve samo ne zanimljiv. Košarkaši Cibone lakoćom su pobijedili Borik koji je otpor pružio samo u prvoj četvrtini...

Utakmica 12. kola između Cibone i Borika nije pobudila veliko zanimanje zagrebačke publike. U Draženovom domu okupilo se samo 150 gledatelja, a niti oni ne bi imali za čim žaliti da su odlučili propustiti ovaj dvoboj. Gosti su se držali jedino u prvih deset minuta, a nakon toga je na terenu postojala samo jedna momčad.

Cibona je nakon pogotka Lukše Andrića povela 10:5, a potom su Zadrani napravili seriju 9:1 kojom su preuzeli vodstvo 14:11. I to je bilo sve od Borika. Cibona je brzo odgovorila sa osam uzastopnih poena za +5, a nakon toga momčad Dražena Anzulovića više nije gledala u leđa protivnika. Prva četvrtina završila je rezultatom 26:21, a u tom se dijelu posebno iskazao Bariša Krasić koji je postigao deset koševa.

Druga dionica donosi potpunu dominaciju Cibone. Zagrepčani dobivaju četvrtinu s visokih 32:17 i na poluvrijeme odlaze s 20 koševa prednosti. Ista se priča nastavlja i u trećoj četvrtini. Cibona iz kontri i polukontri dolazi do lakih koševa, a igra Borika niti u napadu niti u obrani nema ni glavu ni rep. Nakon 30 minuta igre, Cibona ima vodstvo 85:52.

U posljednjoj četvrtini treneri daju priliku manje korištenim igračima. Veliki aplauz od malobrojnog gledališta zavrijedio je miljenik tribina Jurica Zuža koji se vratio nakon ozljede, a u redove "cibosa" vratio se i Goran Vrbanc. Obojica su pokazali da su još udaljeni od prave forme.

Kod domaćina su čak šestorica igrača postigla dvoznamenkasti broj koševa. Najbolje su odigrali Krasić (17 koševa, 5 skokova) i Andrić (13 koševa, 11 skokova). Kod Borika najistaknutiji Tičina (13 koševa, 5 ukradenih lopti).