Split CO - Kvarner NR: Riječani pali nakon odmora

Branimir Korać • subota, 19.05.2007.

Košarkaši Splita upisali su očekivanu pobjedu u 13. kolu Lige za prvaka. Na Gripama su ugostili riječki Kvarner i bez većih problema upisali uvjerljivu pobjedu 112:85 nadigravši goste posebice u drugom dijelu...

Riječani su u Split doputovali svjesni da su slabiji od domaćina, ali računali su na eventualno iznenađenje. No ono se nije dogodilo obzirom da su Splićani odigrali vrlo dobru utakmicu, a posebno dobro su igrali u drugom poluvremenu.

Slika 1 od 1.

Počeli su gosti vrlo dobro, u prvoj četvrtini bili posve ravnopravni, pa i imali prednost. No već do poluvremena domaćin preuzima konce igre u svoje ruke i na odmor odlazi s plus 11. U drugih 20 minuta do izražaja je došla bolja pripremljenost i kvaliteta Splićana koji su povećavali prednost i u jednom trenutku imali i više od 30 poena viška na svojoj strani. Na kraju su slavili s vrlo uvjerljivih plus 27.

Kod Splita najučinkovitiji bili su Larry Ayuso s 30 poena, Erick Barkley sa 17 poena, devet asistencija i pet skokova te Andrija Stipanovićs 18 poena i 14 skokova. U redovima Kvarnera Vrsaljko je ubacio 23 poena uz sedam skokova, a Maleš 21 poen.

U svim elementima igre Splićani su bili uspješniji, imali su puno precizniji šut iz igre, nadskakali goste i ubilježili čak 15 asistencija više. Potpuno zaslužena pobjeda.