Svjetlost Brod - Cedevita: Sve dobro nestalo u 40 minuta

Branimir Korać • nedjelja, 20.05.2007.

Sami su odlučivali o svojoj sudbini, ali na kraju im nije pomoglo. Na papriu imali su lagano gostovanje u Brodu kod neopterećene Svjetlosti, ali igrači Cedevite odigrali su užasnu utakmicu i visokim porazom kompromitirali sve ono dobro što su napravili u dosadašnjem dijelu Lige za prvaka...

Slika 1 od 2.

Vrlo loša predstava Cedevite u Slavonskom Brodu. Očekivala se pobjeda Zagrepčana obzirom da su sjajnom igrom i pobjedom nad Zagrebom ostali u igri za NLB ligu, ali unatoč silnoj motiviranosti, nisu uspjeli svladati razigranog domaćina već su pali pod pritiskom.

Cedevitu je uništila furiozna završnica prve četvrtine Brođana. Domaćin im je ubacio čak 20 poena zadnjih pet minuta prve četvrtine i pobjegao na katastrofalnih plus 18, 32:14. Nakon toga Cedevita je pokušavala mahom dalekometnom paljbom vratiti se u igru, ali nije to bio njihov dan. Prednost je ostajala i Brođani su na kraju uvjerljivo slavili 106:91.

Najbolji u redovima Svjetlosti bili su Krunoslav Rimac s 26 poena, Ljubo Šamadan s 25 poena i 15 skokova, Kristijan Preglej sa 16 poena i 12 skokova te Igor Sumić s 14 asistencija. Kod Cedevite Pero Dujmović ubacio je 23 poena uz devet skokova, a Adam Harrington dodao 15 poena.

Ovim porazom Cedevita je otpala iz igre za plasman u NLB ligu i ulazak u polufinale doigravanja. Brođani su u 40 minuta koristili tek šest igrača, no unatoč tome slavili su.