Zagreb - Borik: Rutinski do pobjede

Branimir Korać • nedjelja, 20.05.2007.

U 13. kolu Lige za prvaka košarkaša Zagreb je na svom parketu svladao Borik Puntamiku 84:73. Rutinska pobjeda "mrava" koji su dominirali gotovo cijelim susretom i iskoristili šuterski ne baš najbolju večer Zadrana...

Važnu pobjedu ostvarili su Zagrebaši u 13. kolu Lige za prvaka. Cedevita im je pomogla porazom u Slavonskom Brodu tako da bodovi iz susreta s Borikom imaju dvostruki značaj u borbi za NLB ligu.

Prvih desetak minuta Borik je bio "tu negdje", nije dozvolio odvajanje Zagrebu, ali to je trajalo tek do starta druge četvrtine. Tada Zagreb radi seriju 10:2, odlazi na plus 11 i Borik dolazi u neugodnu situaciju. Nastavak susreta protječe u konstantnom vodstvu Zagreba od desetak i više poena prednosti, ta prednost je rasla i do plus 17 te na kraju domaćin rutinski uzima pobjedu 84:73.