Šibenik - Zabok: Narančasti teško do pobjede

Ivana Jurica • petak, 02.11.2007.

Iako krajnji rezultat to možda ne oslikava najbolje, Šibenčani su zaista teško došli do pobjede protiv Zaboka. Do druge pobjede u isto toliko kola domaćine su predvodili efikasni Luka Drezga i Zoran Vrkić koji su postigli više od polovice koševa u svojoj momčadi...

Domaćini su koševima Vrkića i Petra Maleša već na početku utakmice poveli s 5:0. Gosti su se brzo, koševima Jure Lozančića i Roberta Leža, vratili u rezultatsku neizvjesnost. Ubrzo nakon toga stigli su i do svog prvog vodstva na utakmici (7:8).

Kapetan domaćin Drezga tricom je prednost vratio na stranu svoje momčadi. Do kraja te prve četvrtine igralo se uglavnom koš za koš. Imali su domaćini u tom periodu i prednost od četiri koša razlike koju je vrlo brzo tricom anulirao Igor Marić. U posljednjim sekundama Tomeljak je svojim prvim koševima Šibeniku donio dva koša prednosti (18:16).

Slika 1 od 2.

I početak druge četvrtine protekao je u izjednačenoj igri koš za koš. Domaćini su vodili minimalno, a Luka Lekić i Ivica Puljak svoju su momčad držali u egalu. Nakon dva slobodna bacanja Devčića gosti su imali i tri koša prednosti. No, domaćini koševima Pehara i raspoloženog Vrkića ponovo stižu do prednosti. Četvrtina je zaključena potpunim egalom (33:33).

Tricom Petra Ćosića i koševima Leža iz kontre gosti su početkom nastavka stigli od prednosti od pet koševa (33:38). Luka Petković je kratkotrajno smanjio, ali su gosti opet svoju prednost povećali na osam (35:43). Ni time-out domaćima nije pomogao da se vrate u egal. Tek je Vrkić tricom smanjio na minus četiri, pa je gostujući trener Dragutin Črnjević pozvao time-out.

Nakon time-outa krenuo je uragan Šibenčana koji su serijom od 9:0 preokrenuli rezultat u svoju korist (52:49), strijelci su bili Maleš i Vrkić. Na kraju četvrtine na semaforu je svjetlilo plus četiri za domaću momčad (56:52).

Slika 2 od 3.

Neizvjesno je bilo i na početku posljednje četvrtine koju je tricom otvorio Lež. Odlučujuću prednost Šibenik je napravio u samo dvije minute kada je Luka Drezga tri puta pogodio tricu donijevši svojoj momčadi prednost od osam koševa (67:59). Rezultatski zaostatak gosti su pokušavali stići tricama, no, Lež i Ćosić nisu bili precizni.

S četiri uzastopna koša Zorana Pehara Šibenik je došao do šest koševa prednosti (73:67) minutu prije kraja utakmice. Tu su prednost do kraja povećali Drezga, Vrkić i Maleš, naefikasniji šibenski igrači u ovoj utakmici. Gosti su tricom Ćosića tek smanjili rezultat, a posljednje koševe iz slobodnih bacanja postigao je Maleš. Završilo je s 80:70.

U drugom prvenstvenom kolu momčad Zorana Kalpića stigla je i do druge pobjede. Novak u ligi Zabok, nakon pobjede protiv Osijeka 2006, u Šibeniku nije mogao do nove pobjede. U sljedećem kolu Šibenik gostuje u Dubrovniku, dok je Zabok domaćin sinjskom Alkaru.