Alkar - Cedevita: Bez snage u završnici

Branimir Korać • subota, 03.11.2007.

Cedevita se iskupila za slabu igru u prvom kolu A-1 lige pobjedom na gostovanju u Sinju. Domaćin je nekako parirao kvalitetnijim gostima 30 minuta, ali onda je ostao bez snage i upisao previsok poraz...

Zagrepčani ipak očekivano odnose bodove iz Sinja. Alkar je parirao Cedeviti dobrim dijelom susreta, no u posljednjoj četvrtini gosti se posve odvajaju, igra domaćina se raspada i Cedevita slavi s visokih 85:58, uvjerljivije nego što se moglo očekivati uoči same završnice susreta.

Već u prvoj četvrtini Zagrepčani su pokazali kako su u Sinj došli po pobjedu. Vrlo brzo su poveli 10:2, domaćin se vratio i poravnao na 10:10, međutim raspoloženi gosti u sedmoj minuti ponovno imaju visoku prednost i vode 23:12.

Uporni domaćin se ne predaje nakon ovog visokog zaostatka i u 16. minuti dolazi na svega poen zaostatka nakon serije 8:0. Ipak s dvije trice Filipovića Cedevita odlazi na odmor s mirnijih 38:32.

U trećoj četvrtini gosti brzo odlaze na desetak poena prednosti i tu zalihu čuvaju većim dijelom tog radoblja igre, a potpuno rješenje susreta dolazi u posljednjih deset minuta. Četiri minute Alkar je ostao bez poena, Ceevita je za to vrijeme napravila 10:0 i pobjegla na nedostižnih 20 poena prednosti. Crne četiri minute Sinjana riješile su pitanje pobjednika u susretu u kojem je pobjednik i prije početka bio izvjestan. Razlika u kvaliteti između ova dva sastava ipak je prevelika da Zarepčani ne bi to konkretizirali.

U domaćem sastavu istaknuli su se Modrić s 15 i Đapo s deset poena dok su goste predvodili Rimac i Čolak s po 15 poena.