Svjetlost - Dubrava: Brođani teško s Dubravom

Branimir Korać • subota, 03.11.2007.

Svjetlost je u Slavonskom Brodu u prilično teškom susretu svladala Dubravu 79:74. Zagrepčani su odigrali vrlo dobro i pokazali kako pobjeda protiv Cedevite nije bila slučajnost, no domaćin je ipak slavio...

Iao je Dubrava u prvom kolu svladala jaku Cedevitu, nije se očekivalo da će se Brođani ovako mučiti. Gosti su ipak pokazali određenu kvalitetu i na kraju imali priliku izboriti i bolji rezultat od poraza "minus pet".

Od samog početka susreta vidjelo se kako će to biti teška i neizvjesna borba. Gosti su prvi došli do osjetnije prednosti povevši u sedoj minuti tricom Bošnjaka 21:15, međutim već u sljedećem napadu Bošnjak zarađuje već treću osobnu pogrešku što je predstavljalo veliki hendikep za goste.

Dubrava nakon te prednosti ulazi u manju krizu, Brođani rade seriju 10:0 te vraćaju susret u rezultatski egal. Sredinom druge četvrtine domaćin je imao plus devet, međutim do poluvremena ne uspijevaju posve prelomiti utakmicu i na odmoru vode 41:34.

U 21. minuti Krajačićevom tricom Dubrava poravnava na 44:44, a isti igrač te Čuljak koriste vruću ruku i donose Dubravi prednost 50:44 u 22. minuti. Brođani su tek krajem treće četvrtine tricom Raiča ponovno uzeli prednost u svoje ruke i kopntrolirali rezultat do kraja susreta.

Utakmica se prelomila sredinom posljednje četvrtine kada gosti griješe u napadu, a Jugo, Budimir i Spahija odvode Svjetlost do pobjede.

Prva imena kod pobjednika bili su Grbešić s 22 poena i 12 skokova te Spahija sa 16 poena i sedam skokova. Kod gostiju Krajačić i Vragović ubacili su po 16 poena.