Kvarner NR – Borik Puntamika: Uvjerljiva pobjeda Riječana

Sanja Čalić • subota, 03.11.2007.

U drugom kolu hrvatskog prvenstva košarkaši Kvarnera uspjeli su ostvariti pobjedu protiv zadarske momčadi. Iako je utakmica na početku bila prilično ravnopravna, Riječani su se nakon odmora vratili s novom snagom te susret završili u svoju korist...

Sam početak susreta protekao je u vrlo izjednačenom tonu, u kojem su se gosti čak i malo bolje snašli. Najraspoloženiji u redovima Borika bio je Dundov, no on je ubrzo upao u probleme s osobnim pogreškama, dok je kod domaćina najbolje startao Marko Šamanić. Prva četvrtina završila je blagom prednošću Borika 21:23.

Nešto bolju igru pružili su Riječani u nastavku, kada su, iako slabijim postotkom šuta, počeli utakmicu okretati u svom smjeru. Na odmor su otišli s prednošću od četiri poena (42:38), a nakon povratka na teren uslijedio je veliki nalet igrača Kvarnera.

Već su u prvih pet minuta treće četvrtine domaćini uspjeli napraviti i deset poena razlike, a potom su vrlo raspoloženi Šamanić, Mance i Anzulović uz pomoć svojih suigrača tu prednost i povećavali. Trener Borika Ivan Meheš morao je limitirati minutažu dotad jednom od najboljih igrača Borika u susretu Dundovu koji je postigao 12 poena, no već je u trećoj dionici sakupio četiri osobne pogreške.

O tome koliko su Riječani bili dominantniji na terenu i koliko je Borikova obrana bila nemoćna govori i podatak da su Riječani samo u ovoj četvrtini postigli 31 poen, naspram Borikovih 12. Kvarner je treću dionicu završio s velikom prednošću od čak 23 poena (73:50).

U nastavku se činilo kao da se Borik polako korak po korak približava, no Riječani su i dalje budno čuvali ranije stečenu prednost. Razigrali su se kod Borika Čular i Pijaca, te se što je utakmica odmicala kraju vodstvo Kvarnera ipak počelo lagano topiti. Dvije minute prije kraja Borik je čak došao na minus šest koševima Dražovića, no Kvarner nije dopustio protivnicima da ugroze njihovu pobjedu te utakmicu sigurno priveo kraju (93:83).

Najistaknutiji igrač Kvarnera bio je Marko Šamanić koji je postigao 23 poena, a njemu su se priključili i Anzulović s 15, te Mance sa 14 poena. Svijetle točke momčadi Borika bili su Pijaca s 18 poena, te Čular koji je postigao njih 14.