Cedevita - Svjetlost: Rimac zadao novi udarac Cedeviti

Kristian Hohnjec • petak, 09.11.2007.

U trećem kolu A1 lige košarkaši Svjetlosti došli su do velike pobjede u Podsusedu. Iako su u drugom poluvremenu zaostajali i za 14 poena, Brođani se nisu predavali. Na kraju je utakmicu odlučio njezin najbolji pojedinac. Krunoslav Rimac u zavšnici je postigao osam poena za slavlje 88:85...

Cedevita je dobro otvorila susret te je uz efikasne role Slavena Rimca i Frane Čolaka ubrzo došla do prednosti 39:23. Svjetlost je iznad vode održavao sjajni Krunoslav Rimac pogodivši svoju sedmu tricu (7/7 za tri dotada) za smanjenje na 41:32. Domaći su preko Novačića prvo poluvrijeme zaključili s 53:42 i ništa nije sugeriralo da bi se u Sutinskim vrelima moglo dogoditi iznenađenje.

Vulićeva momčad je vodstvo održavala i u drugom poluvremenu. Nakon trice Čolaka vode 69:55 u 27. minuti. Međutim, deset koševa Spahije i dva ubačaja Raića vraćaju Brođane u potpuni egal sredinom posljednjeg perioda (75:75). Slaven Rimac uspio je ponovo izgraditi opipljivu prednost (83:77), no prvo Grbešić zabija iz daleka, a tada sve u svoje ruke uzima fenomenalni Krunoslav Rimac.

Njegove nove dvije trice donijele su gostima minimalnih, ali vrijednih 86:85. Cedevita je imala napad za pobjedu, no Dujmović promašuje, a Rimac s linije slobodnih bacanja postavlja konačnih 88:85. Junak susreta zabio je 37 koševa (9/12 za tri), a slijedili su ga Grbešić s 15 i Spahija s 14 koševa i osam skokova. Kod Cedevite bilježimo 21 poen i 12 skokova Frane Čolaka, a Slaven Rimac zabio je jednako toliko. Drugi poraz favorizirane Cedevite u prvenstvu, kao i ispadanje od slabašne Strumice u Fiba kupu stvorili su neugodnu atmosferu u Podsusedu.