Borik Puntamika – Osijek 2006: Velik preokret u drugom dijelu

Sanja Čalić • nedjelja, 11.11.2007.

Iako su igrači Osijeka bili u poziciji da osiguraju pobjedu protiv Borika, zadarska je momčad odigrala sjajno drugo poluvrijeme u kojem je prestigla osječku prednost te preuzela dominaciju parketom...

Mnogo su se bolje u otvaranju utakmice snašli Osječani od svojih domaćina. U svojim su redovima imali danas vrlo raspoložene Kurilića i Krola koji su svojim koševima od samog početka odveli Osijek do velike prednosti (15:25). Osijekovo vodstvo produkt je i dvostruko boljeg postotka šuta, no Borik je u drugu četvrtinu ipak ušao s tek pet poena zaostatka (20:25).

I u drugoj četvrtini nastavila se ista priča. Borik je cijelo vrijeme pokušao dostići rezultat, no Osijek je sve više odmicao. Dvojac Kurilić – Krolo i dalje je stvarao najviše problema Borikovoj obrani, dok su se domaćini najviše oslanjali na koševe vrlo dobrog Đuguma. Osječani su pred sam kraj druge dionice došli i na 13 poena razlike, no upravo košem Đuguma na odmor se otišlo rezultatom 35:46.

U nastavku se Borik potpuno razigrao te vrlo brzo počeo preuzimati kontrolu nad utakmicom. Uzastopnim koševima Čulara, Tomislava Dražovića te Žorža domaćini su potpuno preokrenuli tijek susreta te prešli u vodstvo nakon dugo vremena (63:60). Sve do posljednjeg sučevog zvižduka Borik je svoju prednost održavao i povećavao, čemu je svakako pridonio i učinak Marina Pijace, najboljeg Borikovog strijelca u susretu (15 poena).

Veliki preokret u drugom poluvremenu donio je Boriku pobjedu protiv Osječana 90:82 i nove bodove u prvenstvu. Najučinkovitiji kod Borika, osim Pijace, bili su Čular, T. Dražović i Pavić, dok su sjajnu predstavu u redovima Osijeka pružili Kurilić s 22 poena te Krolo sa njih 17 kojima je pridodao i deset skokova.