Dubrovnik - Šibenik: Niti Dubrovnik ih nije zaustavio

Branimir Korać • subota, 10.11.2007.

Šibenčani su neokrznuti prošli i kroz Dubrovnik. Nakon dvije startne pobjede, čekalo ih je teško gostovanje na krajnjem jugu Hrvatske, no uspješno su odradili i ovaj nastup te pobjedom 93:81 zadržali prvo mjesto na ljestvici...

Odlična igra Šibenika i u Dubrovniku. U drugom poluvremenu pokazali su kako su spremniji od domaćina i sjajnom igrom u posljednjih deset minuta otišli do pobjede 93:81.

Prvo poluvrijeme proteklo je u boljoj igri Dubrovčana koji su već nakon šest minuta igre imali značajnih plus devet. Međutim nisu uspjeli u tako ranoj fazi prelomiti utakmicu i pobjeći na visoku prednost i Šibenčani su se ubrzo vratili na dva poena zaostatka. Sve do odlaska na odmor igralo se izjednačeno i tek u završnici Dubrovnik preko Glavinića i Radića odlazi na 47:40, solidnu zalihu prije drugog poluvremena.

Već u prve tri-četiri minute drugog poluvremena Šibenčani se vraćaju u utakmicu i preuzimaju vodstvo. Sve do posljednjih pet minuta igra se praktički koš na koš, a onda Šibenik stvara prednost i odlučuje pitanje pobjednika.

Serijom 9:0 Šibenčani bježe na 85:76, domaćin najbliže dolazi Karačevom tricom na minus šest, ali nakon toga ne uspijeva zaostatak spustiti ispod osam poena.

Kod Šibenika istaknuli su se Luka Drezga s 21 poenom i Luka Petković s 15. Kod domaćina Karač je ubacio 18, a Lučić 14 poena.