Zabok - Alkar: Buđenje Ćosića i Lozančića

Kristian Hohnjec • subota, 10.11.2007.

Košarkaši Zaboka očekivano su i lako svladali (95:70) goste iz Sinja. Alkar se pred bučnom domaćom publikom držao prvih 25 minuta, međutim povećana agresivnost vanjske linije Zabočana i kratka Caktaševa klupa ostavili su susret bez neizvjesne završnice. Petar Ćosić odigrao je odličnu partiju, a jednako takav je i učinak borbenog Ive Ivanova....

Alkar je odlično počeo utakmicu i poveo 7:0. Kako je vrijeme odmicalo Zabok je smanjivao prednost, premda je igra bila daleko od željene u prvih 20 minuta. Za Sinjane je odlično reagirao Toni Caktaš, a domaćin je unatoč neraspoloženom Robertu Ležu (bez poena u prvom poluvremenu) na odmor otišao s minimalnim vodstvom - 42:40.

Lider gostiju Caktaš početkom nastavka kreirao je seriju 8:0, kojom je Alkar preuzeo vodstvo (50:53). Tada temperamentni strateg Zabočana Dragutin Črnjević poziva timeout i demonstrativno ruši reklamni pano. Njegova ljutnja dobro je djelovala na domaće košarkaše koji su zaigrali mnogo agresivnije s boljim pokrivanjem pick&rolla i zatvaranjem skoka.

Gosti su sljedećih deset minuta ubacili tek pet poena, a Zabok "bombama" Ćosića, buđenjem Leža i solidnom rolom s klupe Devčića rješava utakmicu. Domaći su na kraju treće četvrtine imali 65:56, a sredinom četvrte trica Leža postavila je nedostižnih 80:60. Točku na i u posljednjim sekundama stavio je Marić dalekometnim ubačajem iz kornera za najvećih i konačnih 95:70.

Petar Ćosić odigrao je najbolju utakmicu u zabočkom dresu. Omaleni play šutirao je trice 5/8, a postigao je 21 poen uz šest skokova. "To je tako. Danas su mi ušli neki šutevi. Dobro smo odigrali u drugom poluvremenu i zasluženo pobijedili. Sada se okrečemo Dubrovniku te ćemo sve učiniti da dođemo do treće prvenstvene pobjede", rekao je bivši igrač Splita.

Njegov "splitski" kolega Jure Loznačić također je pružio najsvjetliju partiju u Zaboku, odnosno Bedekovčini. Visoki centar promašio je nekoliko zicera, ali i postigao 19 koševa. Ive Ivanov (21 poen, pet skokova) bio je instrumentalan u prvom poluvremenu kada nije bilo tečnosti u igri Zaboka.

Kod gostiju se svidio školovani šuter Toni Caktaš (20 poena, pet skokova), a probleme u postu pravio je Josip Đapo (18 poena). Zabok će nastavak nedodirljivosti na domaćem terenu tražiti protiv Dubrovnika, dok Alkar u srijedu ugošćuje Svjetlost, a u nadi da mogu do prve pobjede u ovoj sezoni.

A1 liga, treće kolo: Zabok - Alkar 95:70.