Šibenik - Borik Puntamika: Nepobjedivi Šibenčani

Ivana Jurica • srijeda, 14.11.2007.

Nastavlja se stopostotan uspjeh košarkaša s Baldekina. Nakon Alkara i Zaboka na domaćem terenu, te Dubrovnika u gostima i zadarski Borik-Puntamika osjetio je snagu šibenskih mladića kojima u leđa trenutno gleda cijela liga...

Domaću petorku na početku činili su: Luka Drezga, Miro Bilan, Luka Petković, Petar Maleš i Zoran Vrkić, dok su gosti zaigrali sa Ivom Pavićem, Antom Devićem, Matom Mrvom, Marinom Jurjevićem i Markom Žoržom.

Slika 1 od 1.

Gosti su prvi poentirali, Žorž je zabio prvu tricu. Cijela je prva četvrtina zapravo protekla u maloj prednosti gostiju. Otišli bi Zadrani na pet-šest koševa prednosti, no, Šibenčani bi se vrlo brzo vraćali u igru. Tricom mladog Petkovića domaćini su došli na 16:17, a već u sljedećem napadu gosti su preko Devića povisili svoju prednost. Pehar je na kraju iskoristio jedno slobodno bacanje pa je na kraju četvrtine na semaforu svjetlilo 20:21.

Kako su otvorili prvu, tako su nastavili i u drugoj četvrtini, Pavić je pogodio tricu. Sa četiri uzastopna koša Tomeljaka domaćini su došli do izjednačenja, a u idućem napadu i do vodstva koševima Nina Vlaića. Zadrani su na kratko, tricom Pijace i kontrom Mrve, došli do prednosti, no, opet je domaćin tricom Petkovića vratio prednost na svoju stranu. Do kraja četvrtine i Mrva je pogodio tricu, a na poluvrijeme se otišlo potpuno izjednačeno (41:41).

U nastavak susreta Šibenčani su ušli puno odlučnije. Proigrao je i Zoran Vrkić koji u prvom dijelu nije postigao niti koša. Vrkiću su se priključili i raspoloženi Maleš i kapetan Drezga pa je sredinom treće četvrtine domaćin prvi put stigao do prednosti od osam koševa (58:50). Razigravao je domaće igrače play Tomeljak koji je sa nekoliko ukradenih lopti brzom tranzicijom svojim suigračima omogućio lagane koševe. I sam je u posljednjim sekundama četvrtine poentirao za +11 Šibenčana (66:55).

Slika 2 od 2.

Činilo se da je utakmica blizu rješenja konačnog pobjednika, posebno što je raspoloženi Maleš neumoljivo pogađao mrežu Borika. Imali su domaćini prednost i od +15 (76:61), no, brzo je tricom uzvratio Pavić. Kada je nešto više od četiri minute prije kraja utakmice isključen Marko Dundov nakon drugog namjernog prekršaja, činilo se da se Zadrani više neće moći vratiti.

No, vratili su se iz rezultatskog minusa i doveli utakmicu u potpuno neizvjesnu završnicu. Još jedna trica Pavića, te realizirana slobodna bacanja Mrve i Pijace dovela su goste do minus četiri. Maleš je svojim 20. košem vratio na plus šest (79:73), ali Mrva u sljedećem napadu pogađa za dva, no, ne i tricu nešto kasnije.

Napade domaće momčadi Zadrani su vrlo brzo zaustavljali prekršajima, pa su se redala slobodna bacanja. Šibenski igrači nisu bili potpuno mirne ruke, pa su Zadrani brzim napadima pokušavali stići njihovu prednost. Posljednja dva slobodna bacanja realizirao je Tomeljak dok je na drugoj strani Pijaca promašio tricu za izjednačenje u posljednjim sekundama utakmice.

Slika 3 od 4.

Završilo je rezultatom 84:81 čime je Šibenik došao i do četvrte pobjede u isto toliko susreta. Zaslužen je bio veliki pljesak koji su domaći košarkaši dobili od svoje vjerne publike. Koliko je ova pobjeda njima samima značila svjedoči i pjesma iz njihove svlačionice nakon susreta.