Osijek - Dubrava: Šestorica dovoljna

Branimir Korać • srijeda, 14.11.2007.

Osječani su upisali prvu pobjedu u A-1 ligi ove sezone. U svojoj dvorani nadigrali su Dubravu i slavili 95:80. Iako je domaći trener rotirao praktički tek šestoricu igrača, i to je bilo dovoljno za šuterski neraspoložene Zagrepčane...

Loš šut iz igre jedan je od glavnih krivaca što je Dubrava ostala bez bodova u Osijeku. Domaćin je tako došao do prve ovosezonske pobjede u susretu u kojem je šuterski i skakački nadjačao goste.

Tri minute Dubrava je držala priključak s Osijekom. Tada domaćin predvođen raspoloženim Kurilićem radi velikih 13:0 i bježi na 20:8 te stvara ugodnu zalihu u ranoj fazi susreta. Kako Osječani ne bi pobjegli na još veću prednost, pobrinuo se Božo Barać koji je vanjskim šutevima držao gostima glavu iznad vode, ali ipka nije uspio posve približiti svoju momčad.

U drugoj četvrtini Dubrava je uspjela doći na minus tri, ali Ivan Duvančić s dvije vezane trice vraća ugodnu prednost Osijeku.

Brzo je domaćin u drugom poluvremenu ustabilio prednost na desetak poena i tu riješio pitanje pobjednika. Gosti su to pokušavali dalekometnim šutom smanjiti, ali nisu bili precizni i samo su se još više "zakopavali". Kada je na startu posljednje dionice prednost domaćina otišla i preko 20 poena, dvojbe više nije bilo.

Kod Osijeka najistaknutiji bili su Ivan Krolo s 28 poena (12/14), deset skokova i pet asistencija te Zoran Helbich s 19 poena (8/13) i pet skokova. Kod gostiju Danijel Krajačić ubacio je 16 poena (6/13), a Jurica Smiljanić dodao je 14 poena (4/7) i pet asistencija.