Alkar - Svjetlost: Brođani prejaki za Alkare

Branimir Korać • srijeda, 14.11.2007.

Brodska Svjetlost potvrdila je ulogu favorita u Sinju i ubilježila vrijednu pobjedu. Domaćin se borio do posljednjih sekundi, ali nijanse su bile ipak na strani Brođana...

"Vruće" gostovanje u Sinju uspješno je apsolvirano za Brođane. Svjetlost je došla i do treće ovosezonske pobjede svladavši Alkar 88:83 u zanimljivom susretu.

Već u prvih deset minuta Svjetlost je uspjela stvoriti lijepih devet poena zalihe, ali domaćin prvenstveno preko Đape i Caktaša smanjuje zaostatak i uoči drugih deset minuta zaostaje tek dva poena.

Posve se Sinjani vraćaju u utakmicu u drugoj četvrtini gdje kontroliraju rezultat, imaju i vodstvo 52:46 u završnici, ali Raič tricom u samom finišu postavlja 52:49, konačni rezultat prvog poluvremena.

Sve do 32. minute igralo se praktički koš na koš, a onda domaćin ulazi u krizno razdoblje, Brođani rade seriju 11:0 i rješavaju utakmicu. U završnici susreta tricom Caktaša Alkar je smanjio na svega tri poena zaostatka, imao i napad na minus tri, ali Đapo gubi loptu, Grbešić polaže za 88:83 i potapa nade domaćina.

Kod Alkara najbolji su bili Toni Caktaš s 22 poena (8/13) i Josip Đapo sa 17 poena (3/9) i pet skokova. Kod gostiju briljirao je Jurica Spahija s 21 poenom (9/11) i čak 16 skokova, a David Grbešić dodao je 15 poena (7/13).