Zabok - Dubrovnik: Nedodirljiv domaći parket

Kristian Hohnjec • srijeda, 14.11.2007.

Košarkaši Zaboka još su jednom potvrdili da će gostujuće pobjede u Bedekovčini biti rijetkost. U četvrtom kolu A1 lige svladan je Dubrovnik 83:74. Momčad Dragutina Črnjevića došla je do vodstva u drugoj četvrtini te je bez velikih amplituda uspješno okončala susret....

Iako su zbog neadekvatnosti zabočke gimnazijske dvorane prisiljeni igrati u deset kilometara udaljenoj Bedekovčini, Zabočani i dalje imaju odličnu potporu s tribina. Treća pobjeda u četiri kola naznačila je da Zagorci u prvoj ligi neće plesati samo jedno "ljeto", štoviše plasman u Ligu za prvaka nije nemoguć.

Dubrovčani su se dobro držali u početku (18:19), no Zabok je tricama Leža i Devčića ubrzo stigao do prednosti koju ne ispušta do kraja susreta (27:21). Centar Jure Loznačić s 15 se koševa u prvom poluvremenu pobrinuo da Zagorci na odmoru imaju komfornih 43:34.

Mlada gostujuća momčad u nastavku se nije uspjela približiti. Nakon dvije trice Leža i jedne Devčića domaćin ima 61:43. Sličnu prednost (67:50) uspjeli su zadržati do isteka treće četvrtine, tako da je pobjednik uoči posljednjih deset minuta već bio izvjestan.

Črnjević i Kunce u završnici su dali prve prvoligaške minute Miroslavu Zadri, odnosno 17-godišnjem Robertu Rikiću. U pobjedu Zaboka 83:74 Loznačić je ugradio 19, Lež 18, a Petar Ćosić 14 poena. Najefikasniji Dubrovčani bili su Gaurina (13 poena) i Mislav Perić (12 koševa).

A1 liga, četvrto kolo: Zabok - Dubrovnik 83:74.