Kvarner - Cedevita: Nevjerojatan šut Riječana

Branimir Korać • srijeda, 14.11.2007.

Briljantna šuterska večer Kvarnera uništila je nade Cedevite u pobjedu. Iako je Cedevita bila blizu, čak i protiv gotovo 75 posto šuta iz igre, Riječani su na kraju slavili...

Kada šutirate iz igre 72 posto, uistinu teško možete izgubiti utakmicu. No unatoč tome Kvarner je bio gotovo cijeli susret u zaostatku i tek u posljednjih deset minuta uspio je napraviti preokret i svladati favoriziranu Cedevitu koja je u turbulentnom tjednu napravila i promjenu na klupi.

U prvih deset minuta vodila se ravnopravna borba. Tek u samoj završnici prve četvrtine Cedevita tricama Rimca i Dujmovića bježi na plus šest i vodi 27:21.

Slika 1 od 1.

Dobro gosti ulaze i u drugu četvrtinu te u 13. minuti vode s plus deset zasligom Rimca i Novačića, a nakon Čolakove trice u 15. minuti imaju i najviših plus 12. Tada se činilo kako bi mogli imati lagan posao u Rijeci, no domaćin nije odustajao.

Već u prvih pet minuta drugog poluvremena Kvarner se posve približio i preko Mancea u 25. minuti poravnao na 58:58 da bi nedugo zatim Čiklićevom tricom i poveli.

Posljednji bijeg gosti imaju u završnici treće četvrtine kada odlaze na sedam razlike, ali već na startu posljednje dionice Pilepić i Mance smanjuju zaostatak.

Serija 8:0 sredinom posljednje četvrtine donosi Riječanima pet poena prednosti. Pitanje pobjednika riješeno je na ulasku u posljednje dvije minute kada Šamanić tricom odvaja Riječane.

Kod Kvarnera najefikasniji bili su Marko Šamanić s 30 poena (10/15) i Vladimir Anzulović s 23 poena (8/9) i pet asistencija. Kod gostiju Frano Čolak ubacio je 23 poena (7/16) uz 11 skokova, a Slaven Rimac dodao je 22 poena (7/18). Kvarner je šutirao za dva 20/30, za tricu briljantnih 13/16 i uz takve brojke teško je izgubiti.