SP 2011. - Skupina B, 1. kolo, 14.01.2011, 17:00 h
Island 32:26 Mađarska
Mađarska

Island "razbio" Mađarsku

Nikola Vlahović • petak, 14.01.2011.

Island se lako obračunao s Mađarskom u prvom kolu skupine B. Igrači Islanda dominirali su cijelu utakmicu te njihovi suparnici iz Mađarske nisu imali ni ideje, a ni snage da im ozbiljnije zaprijete. Island je na kraju slavio rezultatom 32:26...

Island je u utakmicu protiv Mađarske ušao kao izraziti favorit, međutim, u prve tri minute utakmice mreže su mirovale te ni jedni ni drugi nisu uspjeli zabiti. Ipak, utakmicu je pogotkom otvorio Gyula Gál. Međutim, nakon uvodnih minuta Island je preuzeo inicijativu te je nakon deset minuta igre imao prednost od 5:3, a u tom su razdoblju igrači Islanda uspješno realizirali dva sedmerca.

Mađarska je u par navrata puno komplicirala u napadu te je izgubila loptu, a Island je te poklone brzim kontrama realizirao u nove golove. Island je igrao dosta čvrsto i agresivno u obrani dok je u napadu lopta brzo mijenjala vlasnike tako da se igrači Mađarske ne bi ni posložili, a već bi primili gol.

Island je bez većih problema držao Mađarsku na tri ili četiri gola razlike, a vanjski igrači Islanda radili su mnogo problema protivničkoj obrani. Tako je u 19. minuti Island došao na velikih pet golova razlike, a Mađari u tom razdoblju nikako nisu uspijevali pronaći svoju igru. U napadu su igrali bez ideje, dok su u obrani djelovali dosta mlako i nezainteresirano.

Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 14:11 u korist Islanda. Iako su imali šest golova prednosti, pred kraj prvog dijela reprezentativci Islanda malo su se opustili te su njihovi protivnici s nekoliko dobrih kontri uspjeli smanjiti rezultat te na odmor otići sa koliko-toliko prihvatljivim zaostatkom. S nekoliko dobrih obrana istaknula su se oba vratara, a u nekoliko navrata posebno je dobre reflekse pokazao vratar Mađarske.

Drugo poluvrijeme nastavilo se u istom ritmu kao i prvo. Island je lako kontrolirao utakmicu, a u 39. minuti je Gustavsson obranio sedmerac te je Island ponovno došao do prednosti od pet golova, 21:16. U zadnjih 15 minuta utakmice Island je ušao sa velikih sedam golova prednosti te je slavlje islandskih navijača praktički već moglo početi. Naime, Mađari su se trudili, ali jednostavno nisu imali ideju kako smanjiti veliki zaostatak.

Aron Palmarsson postigao je osam pogodaka i tim je učinkom zaslužio epitet najefikasnijeg igrača utakmice. U mađarskoj momčadi najviše pogodaka, njih pet, postigao je Tamas Mocsai.

Island je svoju dobru igru okrunio uvjerljivom pobjedom 32:26. Idući protivnik Islanda je slabašni Brazil, dok će Mađarska odmjeriti snage s Norveškom.