SP 2011. - Skupina D, 1. kolo, 14.01.2011, 18:15 h
Južna Koreja 25:25 Argentina
Argentina

Nepopustljiva Argentina ukrala bod

Borna Rupnik • petak, 14.01.2011.

Rukometaši Južne Koreje i Argentine podijelili su bodove u svojem prvom nastupu na Svjetskom prvenstvu u Švedskoj. S obzirom na razvoj zbivanja na terenu, to je možda i najpošteniji rasplet...

Vrlo su uzbudljivih 60 minuta u Göteborgu pružili Južna Koreja i Argentina da bi na kraju na semaforu pisalo neriješenih 25:25 u drugoj utakmici skupine D, nakon što su prvenstvo u četvrtak navečer otvorili Švedska i Čile (28:18).

Južna Koreja je očekivano bolje otvorila susret i postupno izgradila lijepu prednost koja je zahvaljujući golovima ponajboljeg pojedinca susreta, Jae-Wooa Leea, porasla do 11:6, a na poluvremenu su Azijci imali još uvijek solidnih 14:11.

Međutim, Argentinci su se odbili predati te Carou, Simonet i Kogovsek u prvim minutama nastavka utakmice donose poravnanje.

Tako se završnih 25 minuta igralo praktično "gol za gol". Nijedna se momčad nije uspjela odvojiti, iako je Jae-Woo Lee s dva gola u 42. minuti povisio na 20:18, no to je ujedno bila i najveća prednost Južnokorejaca koju su Argentinci začas uhvatili, pa pogotkom Miguelesa i okrenuli na 22:21.

U posljednju su minutu rukometaši Južne Koreje ušli s 25:24 u džepu, ali je Carou 20 sekundi prije kraja uhvatio jednu nezgodnu loptu i pospremio je u mrežu za poravnanje. Tako je momčadi izbornika Young-Shina Choa ostao zadnji napad, ali se u završnim sekundama nisu najbolje dogovorili i ta im je prilika propala.

Jae-Woo Lee naposljetku je postigao devet pogodaka, a pratili su ga prije svega Jung-Geu Park sa šest i Yi-Kyeong Jeong s tri. Argentinu je sa pet golova predvodio Federico Fernandez, a četiri su postigli Sebastian Simonet i Carou..