SP 2011. - Skupina A, 1. kolo, 14.01.2011, 18:00 h
Francuska 32:19 Tunis
Tunis

Francuska se poigrala s Tunisom

Maj Gašparac • petak, 14.01.2011.

U prvoj utakmici skupine A, odigranoj u Kristianstadu, reprezentacija Francuske opravdala je ulogu favorita u utakmici protiv Tunisa te uvjerljivo slavila rezultatom 32:19…

Tunižani su početnih 10 minuta utakmice uspijevali čvrstom i agresivnom igrom parirati svjetskim prvacima, tako da je rezultat u desetoj minuti susreta bio 3:3. To razdoblje igre obilježile su i brojne greške s obje strane.

Francuzi se žale

Crveni Karabatićev karton došao je u trenutku kad se Francuska dobrano odlijepila od Tunisa, ali je francuske navijače svejedno razbjesnio potez sudačkog para. Mediji pak crveni karton ocjenjuju apsolutno nepotrebnim, jer prekršaj 'nije bio očito grub'.

Nakon uvodnih 10 minuta proradila je francuska obrana te svjetski prvaci u 16. minuti stvaraju prednost od četiri pogotka razlike. Rukometaši Tunisa pokušavali su dovesti utakmicu ponovno u rezultatsku neizvjesnost, u 24. minuti imali su priliku smanjiti zaostatak na samo dva pogotka, no u tome ih sprečava Omeyer koji brani sedmerac Saiedu. Do kraja poluvremena Tunižani nisu imali odgovor na čvrstu francusku obranu, a svjetski prvaci su se raspucali te prvo poluvrijeme završava sa šest pogodaka razlike u francusku korist, rezultatom 15:9.

Drugo poluvrijeme kvalitetnije su započeli Tunižani postigavši dva uzastopna pogotka. U 38. minuti Tunižani su uspjeli smanjiti svoj zaostatak na samo tri pogotka, no Francuzi ubrzo ponovno povećavaju svoje vodstvo. Pogotkom Abaloa u 45. minuti Francuska ima sedam pogodaka prednosti. U 44. minuti izravan crveni karton zbog grubog prekršaja dobiva Nikola Karabatić, a u nastavku utakmice isključen je i Tunižanin Mahmoud Gharbi.

Posljednjih 15 minuta utakmice Francuska je držala utakmicu potpuno pod svojom kontrolom i dodatno povećavala svoje vodstvo. Tako su u 54. minuti svjetski prvaci imali prednost od 10 pogodaka, a u posljednje dvije minute Bingo, Bosquet i Sorhaindo dodatno povećavaju prednost na 13 pogodaka razlike. Konačan rezultat bio je 32:19.

U pobjedničkoj momčadi najbolji strijelac bio je Karabatić sa šest postignutih pogodaka, slijede Abalo s pet te Gigou koji je poentirao četiri puta. Kod Tunižana najefikasniji bio je Megannem koji je postigao šest pogodaka, a slijede Ayed s tri te Tej, Mrabet i Saied koji su postigli po dva pogotka.

U drugom kolu Francuze očekuje utakmica protiv Egipta, dok će Tunižani igrati protiv Španjolske.