SP 2011. - Skupina D, 1. kolo, 14.01.2011, 20:15 h
Poljska 35:33 Slovačka
Slovačka

Puno golova za dva boda

Martina Oštrić • petak, 14.01.2011.

Posljednji susret skupine D Svjetskog prvenstva u Švedskoj odigrali su Poljska i Slovačka. U do kraja neizvjesnoj, i golovima bogatoj utakmici na kraju 60 minuta aktualni branitelji brončane medalje došli su do prvih bodova...

Po jedan postignuti gol u svakoj mreži u prvoj minuti utakmice bio je vodilja susreta između Poljske i Slovačke. Wentina momčad tijekom cijelog prvog dijela vodila je glavnu riječ u igri, dok su ih Slovaci, iz napada u napad pokušali stizati. I to su činili relativno uspješno, s obzirom da su branitelji bronce s prvenstva u Hrvatskoj najviše imali tri gola prednosti.

Premda su ulogu favorita prepustili protivnicima, Slovaci su iz napada uspješno odgovarali na poljske napade - pogađali su Šulc i Stranovski. Pri rezultatu 15:15, i s igračem manje na terenu, slovačka je reprezentacija s dvije brze kontre upravo Stranovskog i Vala po prvi puta došli do prednosti od dva gola razlike, a s tim se rezultatom i otišlo na odmor.

Novim golom Stranovskog na početku drugog dijela Slovačka dolazi do tri pogotka prednosti. To im je, ujedno i najveća prednost na utakmici, a uspjeli su je zadržati tek desetak minuta drugog poluvremena. Sada su uloge bile promijenjene, pa su Poljaci bili podređena momčad, te hvatali prednost. No, njima je to išlo puno bolje nego Slovacima u prvom dijelu, te su serijom od 6:0 potpuno preokrenuli rezultat i došli do pet pogodaka prednosti.

Slovaci su se vratili postizanju pogodaka tek nakon time-outa desetak minuta prije kraja susreta. Nekoliko promašaja i nekoliko krivih dodavanja poljske reprezentacije omogućili su im da se vrate na -1 dvije minute prije kraja susreta. Ipak, iskusni Poljaci nisu dopustili iznenađenja, te su golovima Bieleckog i Jureckog došli do prvih bodova na Svjetskom prvenstvu.