SP 2011. - Skupina A, 1. kolo, 14.01.2011, 18:15 h
Njemačka
Njemačka 30:25 Egipat
Egipat

Maj Gašparac • petak, 14.01.2011.

Nijemci su protiv Egipta upisali 30:25, a pobjedi je uvelike doprinio Uwe Gensheimer s devet golova s lijevog krila. Nijemci su imali svojih problema, posebno ih je mučila na mahove slaba obrana. No, snašli su se i brzo koncentrirali na ono važno te su si na kraju mogli dopustiti i pad tempa, koji im pobjedu nije ugrozio.

Njemačka je dobro ušla u utakmicu i brzo, zgodicima Uwea Gensheimera, povela 2:0. Nakon početnog vodstva Nijemci nekoliko napada završavaju brzopleto te Egipćani izjednačuju na 5:5. Zahvaljujući obranama Silvija Heinevetterra i dobroj igri u obrani Njemačka opet dolazi u vodstvo. Gensheimer postiže tri pogotka za redom i povisuje rezultat na 8:5 u 15. minuti.

Nakon toga Njemačka reprezentacija je dobila na sigurnosti, dok su Egipćani lako gubili lopte i promašivali prilike. No, unatoč greškama Egipatske reprezentacije, Njemačka nije uspjela osjetno povećati prednost te je prvo poluvrijeme završilo rezultatom 15:12 u korist Nijemaca.

Drugo poluvrijeme Njemačka je odigrala puno bolje od Egipćana. Prvi put u vodstvo od pet pogodaka razlike dolaze nakon zgoditka Gensheimera u 40. minuti utakmice. Nakon što je Bitter obranio sedmerac, Kraus postiže pogodak iz kontre te povećava vodstvo na 21:15. Kada je u 48. minuti Njemačka povećala razliku na osam pogodaka, bilo je jasno da će ih Egipćani teško dostići. Njemačka je uspješno održavala prednost do kraja te je utakmica završila rezultatom 30:24 za Njemačku.

Prvo ime utakmice bio je Uwe Gensheimer koji je postigao devet pogodaka iz isto toliko pokušaja. Za njemačku reprezentaciju raspucani su bili i Pascal Hens te Holger Glandorf koji su postigli po pet pogodaka. Najbolji strijelac u redovima Egipćana bio je Ahmed el Ahmar sa šest postignutih pogodaka te Mohamed Abdelwares koji je poentirao pet puta.

U sljedećem kolu Egipat će zaigrati protiv branitelja naslova, Francuske, dok reprezentaciju Njemačke očekuje utakmica protiv Bahreina.