SP 2011. - Skupina D, 2. kolo, 15.01.2011, 15:15 h
Čile 22:37 Južna Koreja
Južna Koreja

Koreja lako protiv Čilea

Josip Piršljin • subota, 15.01.2011.

Rukometaši Južne Koreje upisali su uvjerljivu pobjedu protiv reprezentacije Čilea. Nakon razočaravajućeg remija s Argentinom, Koreanci su puno bolju igru pružili u svom drugom nastupu na Svjetskom prvenstvu, te su slavili s visokih 37:22.

Izabranici Young-Shin Choa jučer su neočekivano odigrali neriješeno 25:25 protiv Argentine, te time izgubili jedan bod u borbi za plasman u drugi dio natjecanja. Danas su Koreanci ipak igrali ozbiljnije što je rezultiralo pobjedom od čak 15 golova razlike. Čile je upisao svoj drugi poraz i trenutno drže posljednju poziciju u skupini bez ijednog boda.

Reprezentativci Južne Koreje već na početku utakmice stvorili su prednost od nekoliko pogodaka razlike. Već u sedmoj minuti bilo je 4:1, a pet minuta kasnije 7:2 kada je poentirao Lim Duk Jun. No, Čileanci se nisu brzo predali, te su uspjeli smanjiti rezultat na 11:8.

Prednost od 3 gola Južna Koreja zadržala je i do poluvremena kada je bilo 15:12. Početkom nastavka korejski rukometaši poboljšavaju igru i u obrani i u napadu, pa odlaze na sedam golova viška u 40. minuti.

Čileanci su se pred kraj utakmice predali i dopustili su protivnicima da dođu do uvjerljive pobjede. Sljedeću utakmicu u skupini D Južna Koreja igra protiv domaćina turnira Švedske, dok će Čileanci pokušati doći do prvih bodova protiv Poljske.