SP 2011. - Skupina D, 2. kolo, 15.01.2011, 18:15 h
Slovačka 22:38 Švedska
Švedska

Dva lica jedne utakmice

Martina Oštrić • subota, 15.01.2011.

Drugi današnji susret skupine D domaćoj je reprezentaciji donio sraz sa Slovacima. Nakon neizvjesnog prvog dijela koji je za dlaku otišao na stranu domaće momčadi, drugi im je dio utakmice u potpunosti pripao, te su svojim protivnicima pokazali kako se igra pravi rukomet...

Nakon uvjerljive pobjede protiv Čilea reprezentacija Švedske tražila je nova dva boda protiv Slovaka. S druge strane, nakon dobre igre i poraza od Poljaka, Slovaci su se pod svaku cijenu željeli dokazati, i pokazati kako je prva utakmica prvenstva bio splet okolnosti i nesreće.

Dokazali su to i na samom početku utakmice. Dok su Šveđani svoj prvi i jedini gol u prvih pet minuta uspjeli postići tek iz sedmerca, Slovaci su, preko Petra i Kukucke već vodili 3:1. Domaćini ipak nisu dopustili svojim protivnicima da naprave preveliku razliku, pa se već nakon desetak minuta slovačka prednost istopila, dok su žuto-plavi ti koji su nametnuli svoj ritam igre.

Gustafsson i Carlen uskoro su svojoj momčadi donijeli dva gola razlike, no i njihovo je vodstvo vrlo kratko trajalo, te su Slovaci, unatoč igraču manje u terenu, uspjeli poravnati rezultat. Do nove prednosti Šveđani dolaze pred sam kraj poluvremena, a premda je Tomaš Stranovsky nadmudrio švedskog vratara Sjoestranda, gol mu nije priznat, te se na odmor odlazi s minimalnom prednosti domaćina.

Po viđenom iz prvog dijela u drugom smo s pravom očekivali barem jednaku neizvjesnost i rezultatski egal. No, na parket je izašla samo jedna momčad. Svaka lopta koju su Ekberg, Kaellstrom i društvo uputili prema slovačkim vratila s lakoćom je i ulazila u mrežu, a razbranio se i švedski vratar Sjoestrand, što je domaćinima vrlo brzo donijelo prednost od deset golova razlike.

Slovacima s druge strane nikako nije išlo. Priliku u 43. minuti, kada su gotovo dvije minute imali dva igrača više nisu iskoristili kako bi smanjili rezultat, dapače, primili su gol, a uspjeli su i promašiti sedmerac. Do kraja utakmice ostalo je jedino pitanje koliko će golova (više) Šveđani dati Slovacima.

Slovačka, čini se, ipak nije ništa naučila iz jučerašnjih pogrešaka. Kao i protiv Poljske, i danas su u drugom poluvremenu upali u "crnu rupu", iz koje do kraja utakmice nisu našli izlaz.