SP 2011. - Skupina B, 2. kolo, 15.01.2011, 18:45 h
Japan 33:30 Austrija
Austrija

Japan bolji od Austrije

Josip Piršljin • subota, 15.01.2011.

Rukometaši Japana ubilježili su svoju prvu pobjedu u skupini B Svjetskog prvenstva. Protiv reprezentacije Austrije slavili su rezultatom 33:30 i tako došli do prvih bodova.

Nakon jučerašnjeg poraza od Norveške, japanski rukometaši pružili su puno bolju igru danas protiv Austrije i zasluženo trijumfirali. Austrijanci su, pak, odigrali solidnih 60 minuta protiv Brazila u prvom kolu kojeg su svladali s deset pogodaka razlike, ali u drugom nastupu na turniru ostali su praznih ruku.

Japanci su odlično krenuli u susret pa su već u 12. minuti imali četiri pogodaka viška (8:4). Ipak, austrijski rukometaši nisu dozvolili suparnicima da se ozbiljnije odvoje, te su u 18. minuti izjednačili na 9:9, ali više od toga nisu mogli jer je reprezentacija Japana nakon toga zaigrala jako dobro.

Izabranici Kiyoharu Sakamakija u periodu od 18. do 25. minute postigli su čak šest pogodaka i stvorili prednost koju Austrija nije mogla više sustići. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 18:11, a početkom nastavka Austrijanci su počeli polako smanjivati vodstvo protivnika.

U 44. minuti Austrijanac Richard Wöss zabija za 23:20 i približava svoju ekipu na samo tri gola zaostatka, no do izjednačenja nisu stigli. Do kraja susreta azijska ekipa postigla je još deset golova, te je dvoboj završio rezultatom 33:30.