SP 2011. - Skupina D, 2. kolo, 15.01.2011, 20:15 h
Argentina 23:24 Poljska
Poljska

Argentina namučila Poljsku

Martina Oštrić • subota, 15.01.2011.

U posljednjoj utakmici skupine D reprezentacija Poljske, teže nego što se to moglo očekivati, pobijedila je Argentince, te u treće kolo, uz također stopostotnu Švedsku, ulazi s četiri boda iz dvije utakmice. Argentina će svoju sreću tražiti u ponedjeljak protiv Slovačke...

Za razliku od jučerašnje, golovima bogate utakmice odigrane protiv Slovačke, Poljacima je utakmica s Argentinom donijela nešto sasvim drugo. Do golova se teško dolazilo. Što nije zaustavila obrana, zaustavljali su golmani ili vratnice, a u 14 minuta postignuto je tek četiri gola.

Sva četiri, od kojih je prvi postignut tek u četvrtoj minuti, bila su u mreži argentinskog golmana. Za razliku od Poljaka, argentinska reprezentacija Szmala je načela tek u 15. minuti susreta.

Do 25. minute Argentinci su došli na samo gol zaostatka, no Tluczynskom i Kuchczynskom, uz dobrodošlu pomoć Siodmiaka ulazi nekoliko lopti, te se na odmor odlazi rezultatom 6:11.

Uspavanka prvog dijela nasreću nije se nastavila u drugom poluvremenu. Premda su Poljaci na polovici drugog dijela imali i sedam pogodaka viška, uporni Argentinci su se vraćali. Upravo u tom trenu, a igrala se 43. minuta, dobili su jack pot - više od minute i pol imali su dva igrača više na terenu, što im je omogućilo da smanje rezultat. To se i dogodilo, preko Fernandeza i Kogovseka.

Plavi su u posljednjih deset minuta doslovno poletjeli. Simonet i Fernandez uspješno su svladavali Szmala, a premda ni bijelo-crveni nisu ostajali dužni, prednost se iz minute u minutu topila, a, suprotno ikakvim očekivanjima, završnica je bila napeta.

Tri minute prije kraja, Argentina se preko Simoneta približila na samo gol razlike, a premda su se Poljaci vratili golovima Jurkiewicza i Rosinskog, Argentina se ponovno vratila na samo gol zaostatka. Ipak, premalo je vremena ostalo, a njihova upornost na kraju ipak nije urodila plodom. Za utjehu im ostaje Diego Simonet, kojemu je pripala nagrada igrača dana.