Kako su igrali: Majstori kompliciranja

Bernard Jurišić • petak, 28.01.2011.

Završena je hrvatska priča na Svjetskom prvenstvu, peto mjesto na kraju morat će zadovoljiti naše apetite. Završni okršaj protiv Islanda najbolje su odradili naši najbolji igrači na ovom natjecanju (Zrnić i Buntić), a priključili su im se Vuković i napokon Duvnjak...

Ivan Pešić: U prvom je poluvremenu obranio 7 lopti, u drugom dijelu najznačajnije dvije obrane koje su zaštitile našu prednost od 34:31.

Mirko Alilović: Samo jednom ušao da bi pokušao obraniti sedmerac, nije uspio.

Marino Marić: Solidno debitirao, upisao se i među strijelce u jednoj kontri, igrao praktično cijelo drugo poluvrijeme.

Ivano Balić: Nije briljirao danas, prvo poluvrijeme bez puno njegovih pravih lopti, u drugom je ušao tek u 49. minuti.

Domagoj Duvnjak: U prvom dijelu nesiguran, puno bolji u drugom, bilo je to njegovo najbolje poluvrijeme na turniru.

Blaženko Lacković: Kratko igrao u drugom dijelu, odmarao rame.

Vedran Zrnić: Naš najbolji igrač u Švedskoj i večeras je bio sjajan. Lakoćom je realizirao i kontre i uskakanja s krila i sedmerce, a koncentriran i koristan i u obrani. Odličan.

Marko Kopljar: U prvom dijelu samo u obrani, poklonio jednu loptu u kontri na otvaranju drugog dijela, kasnije zabio kontru za 30:26.

Igor Vori: U prvom dijelu dobro realizirao na crti, drugo poluvrijeme odmarao i gledao Marića.

Drago Vuković: Jedan od najboljih večeras, jedini strijelac u desetminutnoj "crnoj rupi" na kraju prvog poluvremena. Koristan i u obrani i u napadu.

Denis Buntić: Imao je mnoštvo dobrih rješenja u napadu, mučio je islandskog vratara ljevicom i opet pokazao velik napadački potencijal. Okomit i agresivan, imao i nešto pogrešaka, ali sve u svemu jako dobar.

Tonči Valčić: Dobra obrana u prvom dijelu, u drugom uglavnom gledao s klupe.

Manuel Štrlek: Loš, nevidljiv, na kraju je brzopletošću skoro odveo utakmicu u produžetak brzim šutem minutu prije kraja.