SP 2011. - Skupina C, 3. kolo, 17.01.2011, 18:00 h
Rumunjska 14:15 Alžir
Alžir

Slabi Rumunji lošiji od slabog Alžira

Damir Žbulj • ponedjeljak, 17.01.2011.

U sjeni dvoboja naše reprezentacije, ali i večernjeg susreta između Srbije i Danske, reprezentacije Rumunjske i Alžira odigrale su svoju utakmicu...

Rumunji su u dvije utakmice prikazali dva dobra (prva) poluvremena, što im nije bilo dovoljno za neki kvalitetniji rezultat protiv Hrvatske i Danske. Alžirci su držali u šahu Srbiju do posljednjih trenutaka dvoboja, nas su "nervirali" prvo poluvrijeme, a njihov međusobni susret odlučivao je o četvrtoj poziciji naše skupine.

Rumunjski i alžirski rukometaši nisu puno prikazali u prvom poluvremenu svog dvoboja. Poveli su afrički rukometaši preko Berkousa, izjednačio je Florea sa sedam metara, a na početku pete minute Rumunji se uspijevaju odvojiti na plus dva, golom Ghioneae odlaze na 4:2.

Berkous smanjuje na 4:3, a u idućih pet minuta, uz puno pogrešaka u igri, nema pogodaka. Nakon 15 minuta igre, uz još dva pogotka Ghioneae iz protunapada, na semaforu je 7:3 za Rumunje.

Rumunjski rukometaši u tim minutama lagano održavaju, ali i povećavaju prednost, koja se u 20. minuti penje na plus pet. Ghionea u 25. minuti postiže svoj šesti, a rumunjski deseti gol. Međutim, to je bilo to od Rumunja u prvom dijelu, a do predaha pogotke postižu samo afrički rukometaši. Uz dva gola Boutlifa i jedan Mokranija, Alžirci rezultat do poluvremena smanjuju na 10:8.

Slaba igra obaju reprezentacija nastavlja se i u drugom poluvremenu. Puno tehničkih pogrešaka, prekršaja u napadu i slaba realizacija uzrokovali su da, do isteka 13 minute igre u nastavku, svaka reprezentacija zabije po pogodak, bilo je 11:9.

U posljednjih deset minuta utakmice ulazi se minimalnom prednošću rumunjskih rukometaša, a rezultat na semaforu je samo "siromašnih" 13:12! Promašivali su Rumunji kontre i "zicere" pa uporni Alžirci pet minuta prije kraja uspijevaju izjednačiti rezultat na 13:13, a strijelac je ponovno Berkous.

Dvije minute prije kraja Abdelkader Rahim alžirsku reprezentaciju dovodi u vodstvo, ali Stamate, tek 15 sekundi prije kraja dvoboja, postiže idući gol na susretu, za novo izjednačenje. Posljednji napad Alžir koristi na najbolji mogući način i u posljednjoj sekundi utakmice Abderrazak Hamad zabija za pobjedu svoje reprezentacije.

Najbolji strijelac Alžira bio je Berkous s četiri pogotka, dok je Boutlif zabio tri, a kod poraženih Rumunja istaknu se Ghionea sa sedam pogodaka, što je bila polovica golova njegove reprezentacije.

Alžir i Rumunjska su ovim susretom sigurno zaslužili kandidaturu za najlošiju utakmicu čitavog turnira, rezultat drugog poluvremena bio je 7:4 za afričku ekipu, a o nekvaliteti dvoboja dovoljno govori i podatak da su Njemačka i Španjolska na poluvremenu svoje utakmice igrali 13:13.