SP 2011. - Skupina A, 3. kolo, 17.01.2011, 20:45 h
Tunis 23:27 Egipat
Egipat

Egiptu "susjedski derbi"

Mirza Seferagić • ponedjeljak, 17.01.2011.

Egipat je došao do prvih bodova zahvaljujući pobjedi nad rivalom Tunisom od 27:23. Tunižani su krajem prvog i početkom drugog poluvremena zapali u "crnu rupu" te su čak 12 minuta bili bez pogotka što su Egipćani vrlo dobrom igrom iskoristili te su na kraju uvjerljivo slavili.

Tunižani u prvom kolu nisu imali šanse protiv uvjerljivih Francuza (19:32), ali su u drugom kolu odigrali odličan susret protiv Španjolske koja je na kraju upisala tijesnu pobjedu od 21:18. Egipćani su u prvom kolu poraženi od Njemačke s 20:25 dok su u drugom i oni upisali poraz od svjetskih prvaka (19:28). Tako je njihov večerašnji međusobni dvoboj bio prilika za obje ekipe da dođu do svojih prvih bodova na ovom Svjetskom prvenstvu.

U dvoboj afričkih momčadi bolje su krenuli Tunižani koji su golom Jaleleddinea Touatija u 4. minuti poveli s 3:1 protiv Egipćana, a ta se razlika kasnije i povećala na 7:3. Imali su Tunižani i vodstvo od 9:5, no onda je krenula serija Egipćana kojom su preuzeli vodstvo do kraja prvog dijela.

Nekoliko tehničkih pogrešaka Tunižana te propuštenih zicera dalo je priliku Egipćanima da serijom 6:1 na odmor odu s vodstvom 11:10. Ta se "crna rupa" Tunižana nastavila i u drugom poluvremenu u kojem nisu postigli pogodak u šest minuta igre, a kada se tome doda još šest minuta s kraja prvog dijela onda ne čudi velika prednost Egipta početkom drugog dijela.

Egipćani su tako ukupnom serijom od čak 11:1 došli iz -4 (5:9) do +6 (16:10). Heykel Megannem i Kamel Alouini potom postižu dva pogotka u nizu za Tunižane i prekid te "crne rupe", no "gosti" uzvraćaju s četiri pogotka u nizu te odlaze na 20:12, a utakmica je već 15 minuta prije kraja bila odlučena.

Reprezentacija Egipta je do kraja utakmice održavala tu prednost bez problema te je s konačnih 27:23 došla do prvih bodova na ovom Svjetskom prvenstvu. Do pobjede ih je predvodio odlični Ahmed El Ahmar s deset pogodaka dok je četiri pogotka upisao Mohamed Hashem.

Kod Tunižana je najbolji bio Anouar Ayed sa sedam zgoditaka, a pet je postigao Megannem, no bilo je to premalo za danas vrlo raspoložene Egipćane.