SP 2011. - Skupina A, 4. kolo, 19.01.2011, 18:00 h
Bahrein 21:28 Tunis
Tunis

Tunisu prva pobjeda

Mario Glasnović • srijeda, 19.01.2011.

U četvrtom kolu skupine A, reprezentacija Tunisa pobijedila je Bahrein 28:21. Prva je to pobjeda Tunižana na Svjetskom prvenstvu, a četvrti poraz reprezentacije Bahreina.

Tunižani su od početka utakmice igrali dobro i opravdali ulogu favorita. Nakon što su u prvih desetak minuta pobjegli na +3, Bahrein se brzim akcijama vraća i dolazi do jednog pogotka prednosti. Najbliže su bili u 16. i 17. minuti kada je prednost bila minimalna, 9:8 odnosno 10:9.

Nakon toga Tunis bježi na 13:9 najviše zahvaljujući golovima Yassine Samija koji je s dva uzastopna gola povećao prednost Tunižana.

U zadnjih desetak minuta reprezentacija Tunisa ubacuje u veću brzinu i nekoliko puta ima prednost od četiri pogotka, ali Bahrein uspijeva održati prednost na -3. To je bio i konačan rezultat na poluvremenu, 15:12 za Tunis.

Drugi dio bio je sličan prvome, Tunis povećava a Bahrein pokušava stići. Najprije je s dva pogotka Issama Teja Tunis povisio na šest golova prednosti. Utakmica je išla u jednome smjeru, a Bahrein se najviše približio u 46. minuti kada je igrač Hasan Alfardana postigao pogodak za 22:18. Zadnjih 15. minuta Tunižani povisuju na +6, a konačni rezultat ove utakmice bio je 28:21 za Tunis.

Najbolji pojedinci u momčadi Tunisa su bili Issam Tej koji je postigao osam golova i Yassine Sami s pet pogodaka. Kod Bahreina je najbolji pojedinac bio Husseini Alsayad s četiri postignuta pogotka.

Obje momčadi svoje zadnje utakmice u skupini A igraju u četvrtak kada imaju teške zadaće. Bahrein ide na Egipat, a Tunis čeka Njemačku.