SP 2011. - Skupina C, 4. kolo, 19.01.2011, 20:15 h
Alžir

Danska odradila Alžir

Damir Žbulj • srijeda, 19.01.2011.

U susretu četvrtog kola skupine C svjetske rukometne smotre susreli su se rukometaši Danske i Alžira. Skandinavci su se bez puno problema obračunali s afričkim rukometašima te su na kraju susret završili s komotnih plus sedam, a moglo je biti i puno uvjerljivije...

Danci su nakon važne pobjede protiv Srbije trebali odraditi i susret s reprezentacijom Alžira, kojeg su ozbiljno shvatili i bez problema porazili s 26:19.

Poveli su danski rukometaši golom Lasse Hansena, no u idućem napadu poravnava Tahar Labane, što će biti, nakon početnih 0:0, i jedino izjednačenje na susretu. Nakon šest minuta igre odvojili su se na 4:1, a do isteka 15. minute otišli su na sedam pogodaka razlike.

Prednost od sedam, osam pogodaka danski rukometaši s lakoćom održavaju do poluvremena, na koje se odlazi rezultatom 16:9.

Nastavak donosi lagano povećanje vodstva danskih rukometaša, a golovima Eggerta, Mikkel Hansena i Lasse Boesena, u 43. minuti prvi put odlaze na deset golova razlike, na semaforu je 23:13. U samo dvije minute prednost povećavaju za još dva pogotka, a priliku u posljednjoj četvrtini utakmice dobivaju igrači koji su imali manju minutažu u prvim susretima skupine, poput Rasmusa Lauge Schmidta i Jacoba Bagersteda.

Deset posljednjih minuta donosi nam i deset pogodaka prednosti danskih rukometaša, koju Alžirci, uz opuštanje Danaca, u posljednjim minutama uspijevaju smanjiti na sedam golova viška, za konačnih 26:19.

Igračem utakmice proglašen je danski vratar Sorenn Rasmussen, a najbolji strijelci bili su Mikkel Hansen i Lasse Hansen s pet postignutih pogodaka. Kod poraženih Alžiraca ponovno se istaknuo Saci Boultif, s pet postignutih golova.