SP 2011. - Skupina C, 4. kolo, 19.01.2011, 20:30 h
Australija 14:29 Rumunjska
Rumunjska

Australci s najmanjom razlikom

Damir Žbulj • srijeda, 19.01.2011.

Nakon lošeg izdanju prošlom susretu skupine C i poraza od alžirskih rukometaša, rumunjska rukometna reprezentacija dojam je popravljala protiv rukometnih "liliputanaca" iz Australije.

Utakmica bez rezultatske neizvjesnosti započela je laganim vodstvom Rumunja od 3:0, a na svoj prvi pogodak australski rukometaši čekali su do šeste minute kada se u strijelce upisao Calvert.

Alexandru Stamate na početku 15. minute povisuje na 9:2, ali uporni Calvert postiže dva pogotka u nizu, za smanjenje rumunjskog vodstva. Rumunji nisu pokazali previše želje i volje u ovom susretu te do završetak prvog dijela postižu "samo" 14 pogodaka. Nisu se iskazali niti njihovi suparnici, koji su u početnih 30 minuta zabili 6 golova, a njih čak pet u mrežu je pospremio Calvert.

Drugo poluvrijeme donosi malo angažiraniju igru Rumunja, koji su s dva brza gola prednost podigli na deset razlike, a tu razliku s lakoćom održavaju u idućim minutama.

Bez puno pravog rukometa, Rumunji u posljednjih desetak minuta dižu razliku na 13, 14 pogodaka, da bi se rezultat na semaforu, nakon 60 minuta igre, zaustavio na 29:14.

Najbolji rumunjski strijelac bio je Aurel Gabriel Florea s pet postignutih golova, dok je Alexandru Viorel Simicu zabio četiri. U redovima Australaca ponovno se, kao njihov najbolji igrač, istaknuo Calvert, koji je rumunjsku mrežu zatresao sedam puta, Fletcher, Blondell i Matić zabili su po dva pogotka, dok se Joshua Parmenter jednom upisao u listu strijelaca.