SP 2011. - Skupina D, 5. kolo, 20.01.2011, 16:15 h
Južna Koreja 31:26 Slovačka
Slovačka

Laka pobjeda Korejaca

Martina Oštrić • četvrtak, 20.01.2011.

Južna Koreja odnijela je pobjedu u posljednjoj utakmici protiv Slovačke. U nimalo zanimljivoj i jednosmjernoj utakmici Azijati su bili bolji od Slovaka 31:26, te se sa pet bodova nadaju nemogućem - visokom porazu Argentine od Čilea...

Međusobnim susretom Južna Koreja i Slovačka otvorile su posljednji dan u skupini D. Južna Koreja uz puno sreće još uvijek može do drugog kruga, dok je Slovačka svoju šansu propustila, te im današnja utakmica služi kao oproštaj od Svjetskog prvenstva.

Ipak, kad igraš bez ikakvog pritiska, logika te navodi da igraš nešto opuštenije, a to kod Slovaka danas nikako nije bio slučaj. U početku utakmice njima apsolutno ništa nije išlo. Premda su obje momčadi teško dolazile do golova, Slovacima je to išlo još teže, pa su korejskog vratara svladali tek nakon deset i pol minuta igre. Dotad je korejska obrana jako dobro funkcionirala, a ka bi nešto promaklo njima ili vrataru Parku, između Stranovskog, Nižnog i gola ispriječila bi se vratnica.

Korejci su, s druge strane vješto koristili brzinu, ali i ostale fizičke prednosti kako bi realizirali napade. Dok su Slovaci dali svoj prvi gol, Korejci su ih imali već četiri u Štochlovoj mreži. Četiri korejska gola prednosti bila je i smjernica za ostatak prvog poluvremena, pa je tim putem išao i rezultat, koji je na poluvremenu iznosio 14:10.

Drugo poluvrijeme nije donijelo ništa što već nismo vidjeli u prvom. Koreja je povećavala svoju prednost, koja je u navratima dostizala i do šest golova prednosti, ali bi se Slovaci vraćali i smanjivali rezultat. Ni u jednom trenu slovačka reprezentacija nije ozbiljnije zaprijetila protivnicima, pa se, u posljednjih deset minuta našlo vremena i za neke atraktivne poteze.

Na kraju priče, Južna Koreja ispratila je Slovake s pet golova više u mreži. Slovaci prije početka natjecanja nisu bili u užem krugu favorita, no cilj im svakako nije bio završiti natjecanje već u skupini.