Svjetska liga: Crna Gora bez polufinala

Ana Legradi • petak, 24.06.2011.

Danas je u Firenci odigrana prva četvrtfinalna utakmica Svjetske vaterpolo lige, prvi su u bazen ušli reprezentativci SAD-a i Crne Gore. Momčad Petra Porobića je pokleknula pred sastavom SAD-a i upisala poraz od 9:10 nakon izvođenja peteraca.

Crna Gora je dominirala u prvih osam minuta u dvoboju protiv SAD-a. Nakon prve četvrtine je imala rezultat 3:0, a na listu strijelaca su se upisali Aleksandar Radović, Mlađan Janović i Damjan Danilović. Drugu četvrtinu otvaraju Amerikanci, koji su za samo tri minute i 15 sekundi u nastavku izjednačili rezultat, a novu je prednost Crnogorcima donio Antonio Petrović.

Inače, Crna Gora je u prvom poluvremenu iskoristila samo dva od osam napada s igračem više što ih je u nastavku susreta skupo stajalo. U četvrtoj minuti zadnje četvrtine je stao sat na semaforu, pa nitko nije znao ni koliko je do kraja napada, niti do kraja perioda. Ipak Milan Tičić se s igračem više probio do gola i donio vodstvo Crnoj Gori od 6:5.

Susret je na kraju presudio bivši igrač Juga i kapetan reprezentacije SAD-a Toni Azevedo i u posljednjem napadu osam sekundi prije kraja pogodio s igračem više i izborio peterce uz rezultat od 6:6. Crnogorska klupa je na ovakav rasplet događaja burno reagirala jer smatraju kako je Azevedo izvodio udarac sa zadrškom što nije dozvoljeno te kako suci tokom cijelog susreta nisu pazili na vrijeme na semaforu.

Nakon peteraca SAD se plasirao u polufinale. Neprecizni strijelci u redovima Crne Gore su bili kapetan Darko Brguljan (ispala mu lopta iz ruke pri izvođenju peterca) i Predrag Jokić, a konačan rezultat od 9:10 je postavio Bailey.