Drugi polufinalist završnice Svjetske lige u Firenci je reprezentacija Srbije, koja je apsolvirala Kanadu možda i s većom razlikom nego što je to bilo za očekivati...

SRBIJA - KANADA 19:7 (6:3, 3:2, 5:1, 5:1)

Srbija: Soro, Ćuk (1), Gocić, Udovičić (4), Vapenski (2), D. Pijetlović (3), Nikić (3), Rađen, Filipović (4), Prlainović (1), Mitrović (1), G. Pijetlović. Izbornik: Dejan Stanojević

Kanada: Randall, Kudaba, Touni, Constantin (3), Boyd (1), Robinson (1), Conway (2), Graham, Gasic, Dakic, Vikalo, Mc Elroy, Aleksic. Izbornik: Dragan Jovanović

Iako su u četvrtak odigrali odlične tri četvrtine i dobro namučili Hrvatsku, vaterpolisti Kanade pružili su puno slabiji otpor suparnicima iz Srbije koji su na kraju slavili s visokih 19:7.

U obrani Kanade puštalo je na sve strane i raspoloženi Srbi to su znali iskoristiti. Prvi period igre završio je rezultatom 6:3 u korist aktualnih svjetskih prvaka. Posljednji kakav-takav priključak Kanađani su držali početkom druge četvrtine kada je smanjila na 6:4. Od tog trenutka, Srbi su do kraja utakmice postigli 13 golova, a primili samo tri.

U pobjedničkoj reprezentaciji bilo je čak osam strijelaca, od kojih su najefikasniji bili Filip Filipović i Vanja Udovičić s po četiri. Kod poraženih, ponovno je, kao i protiv Hrvatske, najbolji bio Nicolas Constantin (3 gola).