Italija izborila polufinale s Hrvatskom

Matej Milanović • petak, 24.06.2011.

U posljednjem četvrtfinalu dana na završnici Svjetske vaterpolske lige Italija je sa 7:6 svladala Australiju i u polufinalu će igrati protiv Hrvatske...

Četvrtfinalni ogled Svjetske vaterpolske lige između Italije i Australije dugo je bio na početnom rezultatu a prvi je pogodak stigao tek u sedmoj minuti. Gostujuću mrežu zatresao je Presciutti za 1:0 Azzurra.

Početkom druge četvrtine stigao je novi gol domaćih, preko Aicardija, a Gitto je polovicom dionice povisio na 3:0. Martin i Howden vratili su u život Australce, no njihova je nada bila kratkog daha. Već prije poluvremena Aicardi je povisio na 4:2, a do polovice treće četvrtine bilo je već 6:2 za Italiju.

U posljednjih osam minuta ušlo se pri vodstvu 6:3 domaćih, koji su prednost mirno držali do dvije minute prije kraja dvoboja. Tada je Younger iskoristio igrača više za smanjenje na 7:5, a domaći su dodatno otežali život minutu prije isteka vremena, kada je Miller doveo Australce na -1, 7-6.

Ipak, Talijani su uspjeli izdržati i izboriti nastup u polufinalu, u kojem ih čeka Hrvatska. Susret je na rasporedu u subotu. Italija i Hrvatska su prošle godine u Zagrebu igrale finale prvenstva Europe, a ove godine su upravo u Svjetskoj ligi igrali zajedno u fazi po skupinama. Osim toga, susreli su se i na nedavnom pripremnom turniru u Pescari. Hrvatska je slavila sva četiri puta, a samo jednom je to bilo nakon penala.